Nowoczesne malowanie po szybie

images
Szyba nie musi być tylko prześwitującym fragmentem szkła. Nudne przezroczyste szyby powoli odchodzą do lamusa. Coraz częściej są zastępowane przez dekoracyjne naklejki na szybę. Są to różnego rodzaju motywy, którymi można zasłonić nawet całą szklaną powierzchnię. Szybę można również urozmaicić przy pomocy naklejki w ulubionym kolorze, która nałożona na całą powierzchnię szkła, ściśle przesłoni środek pomieszczenia. Nie denerwujmy się, o utratę światła w pomieszczeniu: we wnętrzu zostanie taka sama ilość światła jak po zawieszeniu białej zasłony.

Oprócz tego wielokolorowe kompozycje z brokatem, będą mieniły w świetle. Jeśli jednak pokrycie całej tafli szkła nie bardzo nam pasuje, można także wypróbować na zróżnicowanie jej poszczególnymi fragmentami szablonu. Wtedy nie ograniczają dopływu światła do pomieszczenia.

Żaluzje drewniane
Autor: John Carmichael

Na rynku można nabyć naklejki o różnej tematyce. Najczęściej występującymi są są motywy kwiatowe. Można je przykleić na szybę lub tylko powycinać ich zarys na dopasowanej foli, tak aby przez brakujące elementy świeciło w pokoju dzienneświatło.

Naklejki te są wykonane z delikatnej folii, co sprawia,że aplikacja sprawia wrażenie namalowanego na szybie. Idealnie nadają się do parterowych domów, okien tarasowych.

Sporym wzięciem cieszą się naklejki żelowe. W dotyku mięciutkie, szalenie kolorowe, spowodują ogromną radość każdemu dziecku. Rozchwytywane są naklejki tematyczne np. bałwanki mikołaje, prezenty, koszyczki wielkanocne, króliki, baranki, które pasują się do świątecznego przystrojenia mieszkania. Dodatkowo są bardzo łatwe w użyciu: można je myć, oraz naklejać wiele razy, są tak samo wyraziste z obu stron szyby. Bez problemu się odklejają i nie pozostawiają na szybie żadnych śladów.

Jeśli chcemy otrzymać jakiś specjalny motyw lub wymiar, można wpisać w wyszukiwarkę internetową np. reklama Tarnów, aby ukazała się lista agencji reklamowych, które świadczą takie usługi. Przyozdabianie szyb podobną dekoracją jest stylowe i świetnie pasuje do minimalistycznych pomieszczeń.