Nowatorskie pomysły na aranżację wnętrz? Biała cegła jako wyróżniający się element na ścianie w salonie.

cegła biała
Biała cegła na ścianę daje ogrom opcji aranżacji i otwiera bardzo wiele dróg wszystkim tym, którzy chcieliby mieć świetne wnętrze swojego mieszkania. Choć przypisywana jest najczęściej do stylu skandynawskiego czy rustykalnego, dekoratorzy wnętrz polecają ją też we wnętrzach bez stylowej dominanty, lecz w jakich potrzeba optycznego powiększenia i rozjaśnienia pomieszczeń.

Biała cegła nigdy nie da wrażenia przytłoczenia i nie będzie dominującym motywem wnętrza, więc świetnie nadaje się też do mniejszych
Skandynawia we wnętrzu
Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

, część ściany lub pojedynczy pasek. Może mieć walor dekoracyjny sama w sobie, wtedy warto pozostawić ją niemal pustą, lecz możemy na niej wstawić zestaw wypoczynkowy albo zawiesić galerię rodzinnych portretów czy… telewizor. Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, połyskująca farba będzie dodatkowo odbijać światło, dając optyczne złudzenie powiększenia pomieszczenia. Z kolei gdy nie jest nam to potrzebne, wybierzmy farbę matową. Biała imitacja cegły na ścianie jako mocny akcent w salonie stylizowanym na styl skandynawski musi pojawić się z towarzyszeniem szarych barw, granatu czy beży. Elementami dekoracyjnymi bardzo często są także turnusowe, grafitowe lub – wkg – srebrne przedmioty. Brak wśród nich dekoracji w ciepłych kolorystyce, kontrastującej z naszym wnętrzem. Natomiast styl rustykalny uwielbia zabawę kolorami, fakturami i niecodziennymi łączeniami graniczącymi z kiczem, więc wszystko – począwszy od zestawu salonowego z charakterystycznym fotelem, dywanikami lub – czytaj w serwisie – serwisem, będzie tę biel na ścianie ożywiało. Silne, ciepłe kolory, soczyste czerwienie, stanowią kropkę nad i dla tego wnętrza. Drewniane meble i dodatki wkomponują się w taki styl idealnie.

Niedużo potrzeba, by mieszkanie było nowoczesne i ładne, szczególnie gdy mamy wokół czego budować klimat. Biała ściana z cegły lub płytki dekoracyjnej świetną podstawą, a opcja z szarą fugą będzie ładnie wyglądać w łazience czy w kuchni na przestrzeni między szafką a zlewem. Kluczowa jest kreatywność.