Najważniejsze zasady wykorzystywania wentylatora – czyli zwyczajnie jak się nie rozchorować?

W dzisiejszych czasach właściwie w każdym biurze, a w dodatku w coraz większej ilości mieszkań jest klimatyzacja, która pomaga nam przeżyć tropikalne temperatury w lecie. Jeżeli jednak spędzasz właśnie czas w miejscu, w którym klimatyzacji nie ma, wówczas musisz radzić sobie w jakiś alternatywny sposób.

przemysł - widok

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wówczas nie rozpłynąć się z gorąca, a równocześnie nie zachorować od zbyt niskiej temperatury?
wentylator

Autor: d.s.p
Źródło: http://www.flickr.com
Sposoby na ochłodzenie się
Jeżeli spędzasz całe dnie w pomieszczeniach, gdzie nie ma klimatyzacji, wówczas Twoim najlepszym sprzymierzeńcem oczywiście jest wentyLator. Kiedyś był podstawowym wyposażeniem praktycznie każdego biura, jednakże z czasem został zdetronizowany przez klimatyzację, która zwykle spełnia o wiele lepiej swoje zadanie. Jeśli jednak nie masz w biurze klimatyzacji, wtedy smartbox na pewno powinien być podstawową rzeczą, której zakup powinniście wymóc na swoim szefie.

Podobnie niebanalne publikacje dotyczące nakreślanej problematyki odnajdziesz tu – zobacz więcej w tym serwisie. Przeanalizujesz tę kwestię od innej strony.

Dzięki niemu temperatura w biurze będzie przynajmniej odrobinę lepsza w czasie największych upałów.

Jak się nie rozchorować?
Zazwyczaj używanie wentylatora w dłuższym okresie prowadzi do regularnych przeziębień. Jeżeli chcemy bowiem poczuć ruch chłodzącego powietrza, wówczas niejednokrotnie kierujemy sobie wentylator bezpośrednio na twarz lub szyję – a wówczas bez wątpienia nie jest trudno o przeziębienie. Zwykle łatwiej powiedzieć niż stosować w praktyce, jednakże wentylator najlepiej kierować w inną stronę niż prosto na siedzących obok niego ludzi. Ruch powietrza w pomieszczeniu, chociaż niezauważalny wówczas gołym okiem, będzie odbywał się tak czy inaczej.

Jednocześnie dzięki temu rozwiązaniu unikniemy chłodnego powietrza na rozgrzanym ciele, dzięki czemu niewątpliwie łatwiej będzie nam unikać przeziębień latem.