Najlepsze dodatki do salonu – biało-szare – Zobacz

Ostatnie zakupy w wielkim sklepie meblowym dało mi pomysł na interesującą aranżację salonu w dużym domuu moich rodziców. Podpowiedziałam im, żeby podczas remontu zrobili biało-szarą aranżację z czerwonymi bibelotami.

Czerwone dodatki do salonu ciekawie rozjaśnią pomieszczenie, dodadzą mu pikanterii i elegancji. Polecam postawić na pojedyncze akcenty. Kupmy czerwoną poszewkę na poduszkę, kapę na fotel, elegancji flakon na bukiet kwiatów albo miskę na

minimalistyczne wnętrza

Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com

słodkości. Dbajmy to, aby takich rzeczy w odcieniu czerwonego było w pokoju maksymalnie 5 – 6. Fajnie ożywią przestrzeń, dodadzą jej szykowności. Możemy także przemyśleć o zakupie czerwonej zastawy stołowej – bardzo fajnie będzie wyglądać zestawiona z białym, albo szarym obrusem.
Aranżując biało – szary salon pomyślmy o tym, aby przestrzeń była jasna. Zalecam trzy ściany pomalowane w bieli, a czwartą ciemno szarą.

Na niej wyeksponujemy jasny zegar i dwa – trzy obrazki bądź fotografie. Postarajmy się przy niej postawić (koniecznie jasną) ozdobną witrynę albo mebel z szufladami. Będzie to świetne miejsce do trzymania obrusów, zastawy stołowej czy zdobionego szkła. Koncepcje znajdziesz na
Przy zakupach stołu wybierzmy ten, który będzie rozkładany.

Czy umieszczone na tej witrynie artykuły przypadły Ci do gustu? Masz chęć na kolejne? Więc pragniemy Ci powiedzieć, że już oczekują na Ciebie świeże fakty.

W ten sposób nie będziemy mieli trudności w przypadku rodzinnego spotkania.

U mnie na wszystkie święta spotyka się rodzina i potrzebne jest co najmniej 12 miejsc. Jeśli nie mieszkają z nami dzieci, polecam kupić krzesła z tapicerką. Ciemne drewno w połączeniu z szarym obiciem da niezwykle fajną, klasyczną kompozycję. Do obicia wybierzmy identyczny odcień obrusu, i o ton ciemniejsze tacki na talerze.
Pomyślmy, czy potrzebujemy dywan. Na pewno doda on przytulności pomieszczeniu, jednak będzie jednocześnie dla nas stanowić dodatkową pracę – trzeba go czyścić, prać i odkurzać.

Kliknij na odnośnik kosze cargo, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Zobacz artykuł, zawierający interesujące dane.

Polecamy wybrać wykładzinę dywanową – dzięki temu nie będziemy musieli myć podłogi.