Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę rozpoczynając budowanie domu

Rozpoczynając budowę domu należy przede wszystkim się zdecydować, z czego ma być on wystawiony. Do wyboru będzie ich przynajmniej parę, a każda będzie mieć swoje plusy i minusy. Rzecz jasna trzeba mieć na uwadze początkowe koszty budynku, lecz również to, jak wyglądać będzie codzienna eksploatacja domu przez dłuższy okres czasu.

Murowanie na sucho

Źródło: Wienerberger.pl

Budynek używany będzie przez wiele lat, i przez ten czas należy go ogrzewać i robić prace remontowe. Może się okazać ostatecznie, że technologia tańsza po dołożeniu wieloletnich kosztów ogrzewania może wyjść drożej, niż droga na początku, ale tańsza w użytkowaniu. Budowlany przemysł cały czas szuka nowości, pozwalających na szybsze i tańsze wybudowanie domu, a jedną z nowości tego typu jest system budowania Porotherm. Ta nowatorska technologia łączy znany od dawna materiał ceramiczny z najnowszymi sposobami budowy, przez co sam proces budowania został znacznie ułatwiony, pozwalając na postawienie budynku znacznie sprawniej, niż w tradycyjnej technologii (więcej w kategorii system poroterm

Jedną z największych zalet systemu Porotherm jest unikalna technika produkcji cegieł. Są one wykonane z gliny, przez co przejmują wszystkie istotne zalety tego surowca, ale oprócz tego posiadają wykonane specjalnie układy drążeń. Układy to sieć mikroskopijnych kanalików, dzięki nim nowe cegły mają znacznie korzystniejsze parametry izolacyjne, niż wersje tradycyjne. Pozwala to na spore ograniczenie wielkości potrzebnego materiału na budowę, a tym samym przekłada się na ciężar budowli i koszt postawienia. Kolejną zaletą techniki Porotherm jest murowanie na sucho (porotherm ).

Odczuwasz ochotę na kolejne interesujące posty? Nie czekaj! Stworzyliśmy ich dla Ciebie wiele. Więc kliknij i ciesz się ostatnimi treściami.

Takie cegły posiadają specjalnie zaprojektowany kształt, który umożliwia postawienie muru przy pomocy cienkiej warstwy specjalnej zaprawy. Do wybudowania całego domu wystarczy jej tylko kilkadziesiąt kilogramów, przez co odpada problem magazynowania piasku, wapna i cementu, a oprócz tego sporo zmniejsza liczbę wytwarzanych śmieci. Rzecz jasna ma to także wpływ na okres potrzebny do wybudowania murów, jest on dużo krótszy niż w tradycyjnych technikach.