Na jakie kwestie zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne do budynku jednorodzinnego?

Takie drzwi są wizytówka domu i mogą stanowić zaproszenie do wnętrza, lecz mogłyby również stanowić barierę ochronną, która strzeże mienia.
Nowoczesne drzwi zewnętrzne pomimo przyjaznej oraz delikatnej formy, wyróżnić się mogłyby konstrukcją bardzo mocną i nie do sforsowania dla złodziei.

osoba

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu drzwi mogą komponować się barwą z kolorem budynku albo wręcz przeciwnie – mogą się od niego bardzo odróżniać. Jeśli jednoskrzydłowe drzwi zewnętrzne posiadają wmontowany świetlik, to zezwalają na przenikanie dziennego światła do przedpokoju. W taki sposób doświetlają one wnętrze domu a konstrukcja ich wyróżnia się wizualną lekkością. Małe, poziome szybki ze szkła antywłamaniowego jest to bezpieczny bufor między otoczeniem a indywidualną przestrzenią. Prawidłowo się komponują z liniowo zaznaczonymi składnikami elewacyjnej okładziny i z prostokątnymi chodnikowymi płytkami. W ten sposób budują klimat w charakterze Zen.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeżeli tak, to aby uzyskać podobne dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://lgl-iplaw.pl/wlasnosc-intelektualna-w-internecie/), one z pewnością również przykują Twoją uwagę.

Pomarańczowa barwa ożywia kolory budynku, które utrzymane są w barwach ziemi.

Wysoki budynek

Autor: Sebastian Rittau
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej istotnych kryteriów, według którego dobieramy drzwi zewnętrzne jest współczynnik przenikania ciepła U. Taki parametr informuje nas jak dużo ciepła uciekać będzie na zewnątrz po zamontowaniu tego typu drzwi. Wartość takiego współczynnika przede wszystkim jest zależna od wykorzystanych surowców oraz od konstrukcji drzwi. Taki współczynnik nie powinien być wyższy niż 2,6 W/m2K. Warto jest wybierać takie drzwi, które zapewniają nam jak najmniejsze straty ciepła. Parametr przenikania ciepła najlepiej jeśli wynosi mniej niż 2,0 W/m2K. Niezwykle ważne jest to, aby wartość podana była dla całych drzwi a nie dla pojedynczych ich elementów.

Bardzo ważnym kryterium doboru drzwi jest izolacyjność akustyczna. Jest ona wyrażona w decybelach za pomocą współczynnika Rw. Ten parametr pokazuje, jak skutecznie drzwi mogą tłumić wszystkie odgłosy, które docierają z zewnątrz.