Na co warto zwrócić uwagę decydując się na dach?

Jedną z poważnych decyzji dotyczących budowy domu jest wybór pokrycia. Ma to wpływ to jego wygląd, ale przede wszystkim rozwiązania konstrukcyjne. Rozważnie wybrany dach oszczędza problemów. Powinno się zatem poświęcić mu dużo więcej uwagi, niż tylko zgodzić się na pomysły architekta.

Pod tym względem nie miejmy żadnych wątpliwości. Mamy prawo mieć swoje preferencje dotyczące dachu, ale to specjalistyczna wiedza eksperta będzie decydować. Im więcej uwagi mu poświęcimy, tym wydatniejszy wpływ uzyskamy mieć wygląd domu.
Dlaczego? To, czym nasze schronienie będzie pokryte, ma wpływ na konstrukcję i na odwrót. Każdy plan domu ma ściśle zdefiniowane parametry. Zazwyczaj nie mamy możliwości zrobienia tu wielkiej rewolucji bez dużej ingerencji w projekt. Nawet kształt strzechy ma wpływ na dobór rodzaju pokrycia.

Zwykle na początku wybieramy materiał, z którego wykonane zostanie pokrycie. Oczywiście jego rodzaje różnią się ceną i jakością. Za najlepsze uważane są naprawdę estetyczne dachówki ceramiczne, które mają mnóstwo plusów, m.in. pomagają w utrzymaniu chłodu w gorące dni i ciepła w mrozy. Są niestety drogie. Kolejnym powszechnym wyborem jest użycie blachy.

Jeżeli musisz szybko odnaleźć analogiczne teksty odnoszące się do tego problemu, zobacz dodatkowe info (https://bestem.com.pl/kreatywne-projektowanie/) na innej tego rodzaju stronie.

Jest ona lżejsza i tańsza, mimo że jej ciężar zawsze ma związek z grubością. Dla niektórych dużym plusem okazuje się, że dobrze dobrana blachodachówka jest zwykle tańsza, a wygląda jak rozwiązanie ceramiczne.

magazyn

Źródło: http://www.sxc.hu/
Mimo że to nie wybór koloru dachówki jest najważniejszy, powinien być przemyślany. Przede wszystkim musi być dostosowany do planu zagospodarowania przestrzennego (władze miejscowe mają prawo nam go nawet narzucić), następnie do koloru ścian domu i naszych preferencji.

Kiedy już wszystko ustalone, musimy zwrócić uwagę na jeden czynnik – ekipę, która zajmie się położeniem zadaszenia. Obok jakości materiału to jakość robocizny będzie miała wpływ to, czy po letnich huraganach nie będziemy musieli dokonać remontu dachu.