Modne elewacje dla twojego domu

O oryginalności naszych domów mówi nie tylko jego wnętrze, ale również ładna elewacja, która powinna być dopasowana do stylu posesji. Elewacje naszych domów na ogół pokrywają zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne przy czym idealnie osłaniają warstwę izolacyjną. Coraz częściej decydujemy się na tynki kolorowe. Pokaźna gama barw pozwala na fantazyjne, oryginalne rozwiązania. Bez problemu można je dopasować do dachu lub okien.

W drugim etapie budowy ściany trójwarstwowej układa się izolację  i muruje elewację z cegieł

Autor: Röben
Źródło: Röben

W przeciwieństwie do tynków tradycyjnych ich aplikacja przebiega o wiele szybciej, ponieważ wymaga położenia tylko jednej warstwy. Zadanie to wymaga jednak zręczności i praktyki, toteż najbezpieczniej będzie skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Tynk cienkowarstwowy jest odporny na warunki atmosferyczne i przez lata zachowuje oryginalny kolor, stąd, jest najczęściej wybieranym materiałem na wykończenie domu. Specjaliści zalecają: polecany tynk zewnętrzny.

Następnym pomysłem są kamienne okładziny elewacyjne. Ten naturalny surowiec charakteryzuje się bardzo bogatą kolorystyką, zróżnicowaniem faktur i zabarwień. Jest modny, a w ostatnim czasie stał się jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych. Można go kłaść na całe ściany, lub na ich wybrane odcinki. Przeczytaj to: polecane imitacje drewna.

Kamień dekoracyjny wyraża nasz zachwyt nad naturalnością bezbłędnie prezentuje się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych projektach. Ale (operat wodnoprawny bydgoszcz) zanim zdecydujemy się na wybrany model, powinniśmy wziąć pod uwagę kolorystykę domu a także to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Współczesne trendy w budownictwie poszukują inspiracji w naturze. W związku z czym coraz częściej na elewacjach wykorzystywane jest drewno.

Tynk   ochrona i wizytówka domu

Autor: ES Polska
Źródło: ES Polska

Niestety, materiał ten jest stosunkowo drogi oraz wymaga przeprowadzania konserwacji. Imitacja drewna czyli „sucha” okładzina elewacyjna, będzie dobrą alternatywą. Produkt do złudzenia przypomina drewno i jest bardzo trwały. Raz pocieniowany w procesie produkcji, nie blaknie. Pokuśmy się na zamontowanie go, a na pewno będziemy zachwyceni podjętą decyzją.