Miny bywają szalenie groźne, wobec tego potrzebne są wyspecjalizowane patrole do ich unieszkodliwiania

Na naszej planecie w XX wieku miała miejsce wielka ilość wojen i jeszcze bardziej przerażająca ilość min, które zostały zakopane w ziemi. Do tej pory w wielu państwach patrole zajmują się ich unicestwieniem.

operator

Autor: BRAAS
Źródło: BRAAS

kabina prysznicowa

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Polska jest krajem, który znacznie ucierpiał w czasie drugiej wojny światowej. Na naszym terytorium zakopano także mnóstwo min.

Z pewnością zainteresuje Cię ta oryginalna treść (https://www.warynski.pl/) na przedstawiany wątek, zatem nie zwlekaj – kliknij tutaj i przeczytaj więcej na ten temat!

Znaczny odsetek z nich został usunięty w latach 1945 – 56, jednak nie co do ostatniej sztuki. Do dziś mamy możliwość zobaczyć w telewizji albo przeczytać w sieci, że ktoś wpadł na jakiś niewypał w lesie lub na nowo budowanym osiedlu. Wtedy ściągany jest patrol saperski, który funkcjonuje w Polsce z ramienia Ministerstwa Obrony. Są to formacje, które wbrew temu, co mogłoby się wydawać, mają mnóstwo pracy. Każdego roku są wzywani do około 7-8 tysięcy przypadków. Nadal jeszcze mnóstwo groźnych pozostałości po wojnie kryje się w przeróżnych miejscach w naszej ojczyźnie. U nas znajduje się 39 oddziałów saperskich plus dwa oddziały nurków. Każdy dział składa się z 8 speców od materiałów wybuchowych. Podczas akcji obowiązuje ich niezwykle skrupulatna procedura. Patrol posiada szalenie profesjonalny sprzęt: wóz czy na przykład pojemniki na miny. Oddział od kilku już lat jest dofinansowywany, aby jeszcze lepiej wykonywać swą pracę.

Oczywiście obywatel nie jest zobligowany, by wiedzieć nawet o funkcjonowaniu patrolu. Każdy przypadek, gdy wykryta zostanie mina, powinien po prostu od razu zgłosić na policję. Oni wezwą już fachowców.