Mieszkanie czy dom?

Z pewnością każdy zauważa jak szeroko rozbudowany jest handel developerski i jak w dalszym ciągu się rozrasta. W większych miejscowościach zaczyna powoli brakować lokalizacji na następne, nowe projekty. Wszędzie osiedla domków bliźniaczych, osiedli mieszkaniowych, wydzielone apartamenty w pilnie strzeżonej zonie.

Kupno czy wynajem mieszkania?

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl

niebawem nawet mały, zielony element ziemi zostanie przykryty zabudową, a przecież dla mieszkańców większych miast, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyjazdy poza granice miasta, istotne są okolice gdzie mogą wraz z rodziną czy znajomymi pójść na spacer i chociaż przez chwilę odciąć się od wrzawy miasta. Niestety developerzy nie zwracają uwagi na takie zwyczajne kwestie, dla nich istotny jest przede wszystkim zarobek.

Interesujący jest jednakże fakt, że takie inwestycje pomimo zastoju rynku przynoszą dochód. Znaczną liczbę rodzin zwyczajnie nie stać na zakup nowych mieszkań i dla nich najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest jego wynajem, dlatego wielokrotnie mamy do czynienia się z pustymi, nie do końca zasiedlonymi nowo wybudowanymi osiedlami. Ludzi nie tylko odstrasza cena, ale również wielokrotnie niesolidne wykonanie, brak własnego miejsca parkingowego czy nienaturalnie niewielki balkon lub nawet jego brak. Osoby, które decydują się na tak wieloletnią inwestycje za tak dużą gotówkę chciałyby aby ich własne mieszkanie (sprawdź najnowsze mieszkania wrocław złotniki) było idealne. Przewidując jego kupno warto przemyśleć jednak czy nie korzystniej zainwestować w ziemię i budowę wolno stojącego domku jednorodzinnego.

Dom czy mieszkanie w bloku?

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Coraz częściej rodziny decydują się na życie poza granicami miasta, w ciszy i spokoju, a pomimo zatrudnienia w samym sercu miasta, posiadając własne auto w szybkim tempie i prosty sposób można do niej dojechać. Jest wiele zalet w posiadaniu prywatnego domu. Brak sąsiadów za ścianą, pokaźny metraż, możliwość posiadania różnorodnych zwierząt, a w szczególności osobisty ogród, o którym możemy jedynie pomarzyć, egzystując w blokowiskach. Swój własny zielony teren, możemy rozplanować w dowolny sposób, klasycznie lub z fantazją.

Przy projektowaniu ogrodu warto przeanalizować możliwość realizacji kilku interesujących pomysłów. Własna altanka z miejscem na ognisko, zabarwiona na ciemnobrązowy kolor i oklejona dookoła wielobarwną taśmą led, zapewni niebanalny wygląd, a jednocześnie funkcjonalność. Nieduży skalniak, nieopodal duża huśtawka i małe oczko wodne, w którym znajdować się będą różnorodne kolorowe gatunki ryb, to następny zbiór elementów, które spowodują zazdrość w oczach naszych sąsiadów. Trzeba mieć na uwadze także ogrodowe światło ledowe, które niewątpliwie rozświetli ścieżkę w długie, letnie wieczory w gronie przyjaciół.

Dostępnych jest dużo możliwości, które urzeczywistnić można dzięki szerokiemu asortymentowi sklepów ze sprzętem specjalistyczny, w tym przypadku ograniczać nas może jedynie nasza fantazja i nakłady pieniężne.