Tag Archive: mieszkania

mieszkania

Kupić dom czy mieszkanie? Oto ciężkie jest pytanie!

Posiadanie własnego kawałka podłogi to największe marzenie wszystkich młodych ludzi. Jego realizacja nie jest jednak zbyt prosta i wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Dzisiaj właściwie nie ma możliwości uzyskania mieszkania od gminy albo opcja ta zarezerwowana jest wyłącznie dla osób będących się w niezwykle trudnej sytuacji życiowej i rodzin wielodzietnych.

Nowoczesne mieszkania za Wisłą – dla kogo?

Wynajmowanie mieszkania w Warszawie to sprawa realnie obciążającą budżet i możliwość kredytowe mieszkańca tym bardziej spoza stolicy. O ile koszty za powierzchnię metra kwadratowego w śródmieściu i pobliskich okolicach serca stolicy kształtują się dla przyjezdnych co najmniej astronomicznie, w dzielnicach odległych od centrum koszty również są wysokie. Z ceną lokum zawsze razem idą standardy wykończeniowe, które, delikatnie mówiąc – często nie odpowiadają cenom za czynsz.

Architektura pomieszczeń daje możliwość na dużą pomysłowość

Często jest tak, że urządzając własne mieszkanie, nie pragniemy korzystać z tych samych rozwiązań, z których korzystali nasi znajomi, ponieważ nie pragniemy powtarzać ich wizji. Dlatego właśnie szukamy czegoś kolejnego, czegoś własnego, co pozwoli nam się określić oraz wyróżnić z tłumu. Owszem są rozwiązania, których nie będziemy mieli szansy pominąć, ale tam gdzie możemy wykorzystać coś odmiennego, to bez wątpienia trzeba to robić.