Metody zastosowania kątowników

Kątowniki – jest to jeden z rodzajów hutniczych wyrobów – są częściami konstrukcyjnymi, jakie mają stały poprzeczny przekrój jak też dosyć dużą długość.
Są one na ogół wykonywane z aluminium, a pośród nich możesz wyróżnić parę rodzai.

drewniane schody

Źródło: pixabay.com
Czym różnią się od siebie jak też jakie mają przeznaczenie? Owe kwestie poruszymy w poniższym materiale.

Spójrz na portal i prześledź wpis (http://www.eshop.pronar.com.pl/klucz-facom-2), który niewątpliwie całkowicie Cię pochłonie, gdyż informacje w tamtym miejscu zawarte, przykuwają uwagę.

Najpopularniejsze kątowniki w poprzecznym przekroju przypominają jakąś z liter alfabetu, stąd się wzięła ich miana: teownik, ceownik, zetownik, dwuteownik czy kątownik.

kształtowniki

Autor: OXLAEY.com
Źródło: http://www.flickr.com
Kształtowniki charakteryzują się niezmiennością jak też są wykorzystywane w rozmaitych sektorach przemysłu. Doskonale nadają się przy konstrukcjach furtek, ogrodzeń, rusztowań jak też delikatnych konstrukcji halowych. W przemyśle Automobilowym bywają użytkowane jako części łączące naczepy jak też samochody ciężarowe, w przemyśle kolejowym jako skład podwozi, wyekwipowanie różnego typu wagonów jak też kolejowe dodatki, zaś w stoczniowym przemyśle jako części statków a także innych urządzeń portowych. W telekomunikacyjnym przemyśle kształtowniki są widoczne na masztach łączności bezprzewodowej oraz komórkowej telefonii, różnego typu antenach, przekaźnikach a także wyżłobieniach kablowych, a w energetycznym przemyśle na filarach tak zwanych energetycznych trakcji. Znajdą również wykorzystanie w maszynach agrarnych, machinach budowlanych jak też górniczych, również w systemach wysokiego magazynowania i w dźwiękochłonnych ekranach.

Trzeba zaakcentować, iż trwałość kształtowników będzie zależeć od typu, klasy ich przekrojów stalowych i wariantu ich krzywienia. I bądź II klasa oznacza na przykład, iż w ceowniku zachodzi naginanie sprężyste, natomiast III czy też IV – naginanie plastyczne.