Maty kapilarne

Maty kapilarne rewelacyjnie pełnią swą funkcję oddając ciepło równomiernie i efektywnie. Działa to na takiej samej zasadzie jak grzanie ziemi przez słoneczko z góry. Tak samo jak promienie słoneczka, tak i promieniowanie termiczne wychodzące z maty nagrzewa równomiernie całą nawierzchnię we wnętrzu.

Coraz bardziej popularne maty kapilarne wzorowane są na podejściach podpatrzonych w naturze, zaś wielu specjalistów uznaje to podejście za jeden z najlepszych systemów nagrzewania jak też chłodzenia, który może współdziałać zarówno z pompą ciepła, jak także kotłem niskotemperaturowym. Maty kapilarne składają się ze znacznej ilości cienkich rureczek stworzonych z polipropylenu. Rureczki te mają od 3,5 do 4,5 mm średnicy zależnie od tego, czy są przeznaczone do umieszczenia w ścianie, suficie, czy może podłodze. Maty kapilarne Łódź gwarantują użytkownikom nie tylko maksymalny komfort dzięki bardzo równomiernie ogrzanej podłodze. Możność pracy z odnawialnymi źródłami, tj. choćby pompy (patrz również dmuchawy bocznokanałowe) ciepła, sprawia, że system ten jest także nadzwyczaj ekonomiczny.
Ogrzewanie

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Montaż podłogowego ogrzewania jest szybszy a także łatwiejszy aniżeli kiedykolwiek dzięki opatentowanemu systemowi połączeń. W okolicznościach, kiedy budynek jest mocno wyziębiony, najpierw podłącza się armaturę grzejnikową. Przyzwoli to na doprowadzenie temperatury w domu do takiego pułapu, że można przystąpić do montażu mat. Pomimo to trzeba ogromnie uważać, gdyż w niskiej temperaturze materiał, z którego zrobione są maty, staje się kruche. Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami.
Istotnymi atutami grzania za pomocą mat kapilarnych, podkreślanymi przez wielu użytkowników, jest swoboda w kształtowaniu powierzchni mieszkalnej, bez potrzeby uwzględniania grzejników przy urządzaniu wnętrza. Jednak dla wielu inwestorów, zwłaszcza tych chorujących na alergię, znacznie bardziej istotną zaletą jest brak ruchów powietrza. Ogranicza to bowiem rozpowszechnianie się pyłu, żerujących na nim roztoczy i innych alergenów.

Maty kapilarne Łódź zrobione są tworzywa syntetycznego i napełnione są wodą. Są płaskie i lekkie. Mogą być zamontowane na jakiejkolwiek powierzchni, również w ścianach, pochyłościach i w suficie. Przepływająca przez nie woda ma temperaturę 25-30 st. C, zaś czas ogrzewania mat to zaledwie kwadrans.