Masz własny dom? Zainwestuj w ocieplenie!

domy jednorodzinne
Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnościowego domu, jesteś w niezwykle komfortowej sytuacji. Trudy budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i możesz radować się z własnego, przydomowego ogródka. Lecz letni czas warto również zostawić na inwestycje. Jeśli bowiem mieszkasz w wieloletnim budynku, stworzonym jeszcze w czasach, gdy świeże technologie nie były nikomu znajome, możliwe że nie jest ono wystarczająco ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto kila rzeczy o które powinieneś zadbać, aby zimą zaoszczędzić znaczne kwoty.

ocieplanie domu
Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeszcze kilkanaście lat wstecz, nikt nie słyszał o prawidłowej izolacji termicznej. Ściany twojego domu mogą posiadać liczne, niedostrzegalne gołym okiem dziury, które wypuszczają cieple powietrze, powodując wychłodzenie mieszkania. W czasie zimowym borykasz się z wielkimi kosztami za opał? Czas z tym skończyć! Zanim sklejka elewacyjna pójdzie w ruch, odizoluj swoje domostwo od środka (zerknij tu (zerknij tu)). Obecnie mamy do wyboru różnego typu innowacyjne tworzywa i pianki, które naniesione na ścianę, nie dopuszczają do oziębiania się pomieszczenia. Są do tego na tyle inteligentne, że pozwalają oddychać tym powierzchniom, z tego powodu nie musisz bać się jakiegoś grzyba.

Kolejnym istotnym krokiem jest wymiana okien na bardziej ergonomiczne. Najtańszą ze skutecznych metod będzie zastosowanie zrobionych z PCV zamiast standardowych, drewnianych powierzchni, które nie zawsze są szczelne. Jeżeli masz kilkudziesięcioletnie okna, pewnie nie raz w zimne noce czułeś chłodny powiew przechodzący przez nie. Z oknami plastykowymi nie powinieneś się tego obawiać, odizolują cię całkowicie od jakichkolwiek zmian temperatury, a dodatkowo wbudowane nakładki zapewnią mikroklimat, który zezwoli na odpowiednia cyrkulację powietrza, nawet gdy nie otwierasz okien (więcej o okna pcv wrocław: www.oknagalio.pl/okna-pcv) zbyt często.

Ostatnim działaniem powinna być izolacja zewnętrzna, do której niezbędna nam będzie sklejka elewacyjna. Dzięki nowoczesnym gatunkom, możemy zapewnić sobie awangardowy wygląd naszego domostwa. Mamy do wyboru setki tysięcy modeli w przeróżnych wariantach barw i innych strukturach. Możesz zamontować piękne, przypominające dąb listwy, lub radosną, przyjazną sosnę. należy tylko wpisać do przeglądarki frazę „sklejka elewacyjna” a wyświetli ci się wielostronicowa baza producentów.

Izolacja podłogi
Izolacja cieplna naszego domu jest niezwykle istotna. Jeśli przeraża cię inwestycja, której musisz się podjąć aby jej dokonać, podziel sobie ten proces na etapy. Możesz być pewien, że wszystkie koszta zwrócą ci się z nadwyżką w okresie grzewczym.