Laserowe zabiegi – jakie schorzenia leczą?

Użytkowanie laserów w leczeniu jest współcześnie niezwykle powszechne. Promienie lasera mają zastosowanie w bardzo wielu dyscyplinach leczenia, między innymi w ginekologii, chirurgii, dermatologii czy też okulistyce.
Na przykład termoablacja w trakcie której wykorzystany może być zaawansowany laser – to zabieg ambuLatoryjny, realizowany w znieczuleniu miejscowym oraz umożliwiający pacjentowi natychmiastowy powrót do zajęć życia codziennego.

Zabieg ten stosowany jest w leczeniu nowotworów .
łącznik termoizolacyjny

Autor: Schöck
Źródło: Schöck
laser

Autor: Włodarzewska SA.
Źródło: Włodarzewska SA.
Laserowe zabiegi z powodzeniem stosuje się również w dermatologii, na przykład przy większych trądzikowych zmianach, także przy łysieniu bądź likwidacji rumienia. W tej sferze medycyny użytkuje się zazwyczaj lasery wysokoenergetyczne oraz lasery niskoenergetyczne. Pierwsze bywają pomocne przy schorzeniach nowotworowych, przy naczyniakach, czy też oparzelinach. Natomiast niskoenergetyczne lasery mogą pomóc w procesie gojenia się różnego rodzaju blizn.
Choć w naszym kraju nie jest to jeszcze bardzo rozpowszechnione, to należy nadmienić, iż kolejną dyscypliną, która użytkuje się laser, jest również ginekologia. Zabiegi wykonywane na trudno przystępnych miejscach mogą być dzięki laserowemu leczeniu bezpieczne.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do następnej witryny, na której znajdziesz pouczające posty – wejdź w link materiał na rolety dzień noc.

Nierzadko są także wsparciem dla onkologicznego leczenia. Zabiegi te mogą polegać na zniszczeniu chorobowo zmienionej tkanki czy też zniszczeniu naczynek krwionośnych, leczeniu nadżerki. W onkologicznym leczeniu bardzo pomocna jest też tzw. laserowa mammografia, jaka jest w stanie wykryć poziom podwyższonej hemoglobiny.

Coraz bardziej popularnym zabiegiem użytkującym laserową wiązkę, jest bez wątpienia także korekcja oczu. Wiązki lasera mogą skorygować przykładowo krótkowzroczność, astygmatyzm jak też różne kombinacje tychże wad.