Kto mógłby decydować o wykupywaniu polisy dla budynków wielorodzinnych?

Sprawy związane z ubezpieczeniem budynku to niezwykle ważna kwestia. W przypadku budynków wielorodzinnych jest to oczywiście jeszcze bardziej złożone, przy czym w internecie dostępnych jest wiele wszelkiego typu poradników oraz kalkulatorów ubezpieczeniowych.

Dzięki temu możemy komfortowo i szybko znaleźć odpowiednią polisę.

Kluczową kwestią tak dla osób zainteresowanych, jak i dla TU okaże się ustalenie definicji budynku wielorodzinnego. Otóż jest to obiekt, który posiada przynajmniej 1 klatkę schodową oraz co najmniej trzy mieszkania. Innymi słowy budynek wielorodzinny to np. blok mieszkalny. Jest to zatem stosunkowo szeroka definicja, co może wymagać często długiego wyszukiwania adekwatnej polisy do swoich konkretnych potrzeb. Pozostaje przecież kwestia osoby decydującej o kupieniu ubezpieczenia.

Jeżeli zainteresowały Cię wpisy zaprezentowane na naszej stronie, to z pewnością zajmą Cię także dalsze wątki (http://maragency.pl/kategoria/dmuchawy/dmuchawy-membranowe/22), które opracowaliśmy w linku pod spodem.

Czy będzie to rada spółdzielni, inwestor budowlany czy też posiadacze poszczególnych lokali. W tym wypadku na rynku istnieje wiele propozycji dla tych osób. Duża część towarzystw ma ciekawe propozycje oraz ich przeróżne warianty.

wyspa w kuchni

Źródło: pixabay
Dla przykładu interesującą, chociaż dosyć rzadko kupowaną opcją jest ubezpieczenie OC nieruchomości. Co ciekawe, taka oferta jest bardzo korzystna dla poszczególnych lokatorów domu wielorodzinnego. Tego typu ubezpieczenie ma na celu zapewnić ochronę przez jakimikolwiek skutkami finansowymi, które mogłyby wynikać z wyrządzonej komuś szkody przez właściciela lokalu lub jego mieszkańców.

Obszar tego ubezpieczenia może być bardzo duży: od usterki pralki poprzez szkody spowodowane zabawą dzieci sąsiada do pogryzienia przez kota. Oczywiście im szerszy jest zakres ubezpieczenia, tym wyższa będzie jego opłata.