Kryteria na podstawie których powinniśmy wybrać odpowiedni zamek do drzwi antywłamaniowych ?

Jeżeli budujesz swój dom, niewątpliwie od początku zastanawiasz się, w jaki sposób zagwarantować bezpieczeństwo swej rodzinie, jaka niebawem będzie w nim mieszkać. Poza właściwym systemem alarmowym, wymagany jest jeszcze dobry zamek, który najlepiej kupić w cenionej firmie. Zwłaszcza warta uwagi jest firma Gerda Warszawa, posiadająca wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu proponuje swoim klientom najwyższej jakości produkty.

zamek

Autor: Winkhaus
Źródło: Winkhaus
Przede wszystkim zamek antywłamaniowy musi zapewniać pierwszorzędny poziom zabezpieczenia i posiadać certyfikaty, które zapewniają o urzeczywistnianiu ściśle ustalonych norm jakości. Wybierając atestowane zamki można uzyskać korzystne upusty od naszej firmy ubezpieczeniowej, gdy będziemy myśleć nad polisą ubezpieczeniową dla własnego domu. Zamek musi być wielopunktowy, tzn. posiadać chociaż trzy punkty ryglowania, by drzwi nie dało się wyłamać. Naturalnie nigdy nie można mieć zapewnienia, że drzwi zostaną na miejscu, ale im większa trudność, by je usunąć, tym większa szansa, iż złodziej się zniechęci. Ciekawym elementem wyposażenia są wkładki profilowe bębenkowe, jakie pozwalają wymontować je oraz wymienić na inne, gdy przytrafi się, iż zgubimy klucz. Ustrzeże to nas przed wymianą zamka oraz poniesieniem następnych, poważnych kosztów. Oprócz tego wyższej klasy zamki mają także szyldy, które zabezpieczają zamek przed jego wymontowaniem od zewnątrz. Nigdy nie wybierajmy zamków, jakie nie mogą się otwierać od wewnątrz, gdy zamkniemy je będąc na zewnątrz, a inni domownicy zostają w domu, bo np. wychodzimy do pracy, a dzieci śpią. W razie wypadku, np. pożaru, nie będą mogli szybko opuścić domu i zostaną uwięzieni nie mając szans ratunku. Będą musieli poszukać innego wyjścia, co może nie być najłatwiejsze przez ogień albo dym i wentylatory oddymiające będący we wszystkich pokojach. W stresie nawet otworzenie drzwi balkonowych może być kłopotem, a nade wszystko dla małych dzieci, jakie niespodziewanie obudzone nie będą wiedzieć, co się dzieje.

Wybierając firmę Gerda Warszawa masz gwarancję, że twój dom oraz twoja rodzina będą bezpieczni.

Jeśli sądzisz, że omawiana tutaj tematyka jest ciekawa, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów w serwisie (http://www.kohut-kamien.pl/kontakt/), który także proponuje podobne materiały.

Zanim udasz się na zakupy, zapoznaj się z jej produktami na portalu internetowym, a na pewno podejmiesz odpowiednie wybory oraz będziesz cieszyć się wytrzymałym zamkiem, a niepokoje przed włamaniem i kradzieżą od razu znikną.