Klinkier – często wykorzystywany materiał budowlany. Sprawdź, z jakich opcji możesz skorzystać

klinkier
Wśród najróżniejszych materiałów budowlanych jednym z najbardziej dzisiaj popularnych jest klinkier. Produkowany jedynie z gliny i piasku jest produktem w pełni naturalnym, ma zaskakująco szerokie zastosowanie. Jest idealny przede wszystkim do wykańczania elewacji budynków. Coraz częściej wykorzystuje się go również do budowy kominków, ogrodzeń, wykańczania balkonów i tarasów.

Klinkier elewacyjny to materiał niezwykle chętnie wykorzystywany do wykańczania ścian znajdujących się na zewnątrz budynków – http://www.wienerberger.pl/ceg%C5%82y-klinkierowe/katalog-produkt%C3%B3w/p%C5%82ytki-elewacyjne. Ma zaskakująco dużo zalet. Przede wszystkim jest to materiał charakteryzujący się niezwykłą trwałością. Elewacja zrobiona z klinkieru przetrwa wiele lat. Inną zaletą klinkieru jest jego niepodatność na działanie czynników atmosferycznych.

Elewacja nie zostanie zniszczona nawet w czasie bardzo niskich temperatur, a jej wygląd nie ulegnie zmianie pod wpływem opadów atmosferycznych. Do tego dochodzi bogata gama kolorystyczna. Aktualnie kupimy klinkier elewacyjny nie tylko w najbardziej znanym, czerwonym kolorze, ale także w wielu innych. Bez trudu można znaleźć dzisiaj klinkier elewacyjny w kolorze żółtym, brązowym, pomarańczowym, a nawet w kolorze białym. Za sprawą tak bogatej kolorystyki możemy dobrać kolor elewacji, który najbardziej będzie współgrał z naszym poczuciem estetyki.

klinkier
Autor: sklep.euroglazura.eu
Źródło: sklep.euroglazura.eu

To jeszcze nie wszystkie zalety klinkieru. Na pewno do jego zalet należy wyjątkowo szerokie zastosowanie. Cegłę klinkierową można zastosować nie tylko jako materiał na elewację, ale też do wznoszenia elementów małej architektury ogrodowej. Świetnie nadaje się na ogrodzenia, do budowania murków i mnóstwa innych elementów.

Klinkier to dzisiaj nie tylko klasyczna cegła. Producenci oferują także duży asortyment najróżniejszego rodzaju kształtek wyprodukowanych z klinkieru. Znajdują się wśród nich daszki klinkierowe. Przeznaczone są one do ochronienia murowanych słupów ogrodzeniowych przed opadami atmosferycznymi – daszek klinkierowy. Dzięki temu wykonane ogrodzenie przetrwa w idealnym stanie przez wiele lat.

Stawiając na wykorzystanie klinkieru, trzeba pamiętać, że płytki z klinkieru mogą być montowane tylko na osuszonych powierzchniach. Do zamontowania elementu takiego, jak daszki klinkierowe nadają się są specjalne zaprawy , które nie reagują na temperatury poniżej zera. Klinkier to nie tylko naprawdę trwały, ale także wyjątkowo estetyczny, ciepły i stosunkowo tani materiał do wykańczania elewacji. Może być wykorzystywany zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz budynków.