Każda osoba, która ma ogród doskonale, zdaje sobie sprawę, że bez nawozu ani rusz

Musimy nawozić naszą, nawet małą, działkę, by wszystko na niej dobrze rosło. Oczywiście wielu ludzi tego nie robi, bo wolałoby nie faszerować ziemi chemią. Dlatego warto zastanowić się nad zrobieniem swojego kompostownika. Kompost, który samodzielnie zrobimy okaże się idealnym naturalnym nawozem dla naszej ziemi. Kompostowniki możemy kupić w stacjonarnych sklepach ogrodniczych lub w Internecie.

dla dzieci

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Takie pojemniki są potrzebne żeby wiedzieć, gdzie robi się nawóz, z którego możemy korzystać. Kompostowniki są o różnych wymiarach. Wiadomo, że możemy również za pomocą paru desek zrobić samemu kompostownik. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że z kompost może powodować nie do końca znośny zapach. Tak, więc dobrze wybrać odpowiednie miejsce na zainstalowanie tego rodzaju rzeczy.

Jeżeli chcielibyśmy by nasze dziecię miało trochę zabawy na wolnym powietrzu wybieramy często zakup akcesoria do trampoliny. Dzięki trampolinie wiemy w jakim miejscu konkretnie nasze dziecko jest. Dochodzą do nas ciągle dziecięce śmiechy i piski i mamy pewność, że dobrze się bawi. Jednak jak wiemy trampolina nie jest najbardziej bezpieczną zabawką. Dlatego warto rozważyć zakup siatki ubezpieczającej. Siatka (siatka do styropianu) do trampoliny ma doprowadzić do tego, że maluch nawet, jeśli za wysoko podskoczy to nie spadnie na ziemię, a jedynie spadnie na siatkę. Taka siatka to bezpieczeństwo, dlatego jeżeli trampolina nie jest standardowo wyposażona w siatkę powinniśmy od razu ją kupić.

ogród

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Poza tym warto jest sprawdzić, czy trampolina posiada certyfikaty. W innym przypadku nie warto jej kupować. Powinniśmy zapłacić więcej za trampolinę i mieć pewność, że jest porządnie zrobiona, bo oszczędność na bezpieczeństwie naszych dzieci nigdy nie jest dobre. Taka siatka to dodatkowa ochrona, jednak trzeba pamiętać, by wytłumaczyć dziecku żeby samo było ostrożne. I sami nie zapominajmy, że jedno dziecko na trampolinie to wystarczająca ilość nóg i rąk do skakania. Jeżeli posiadamy większość ilość dzieci wyznaczmy czas. Po paru minutach dla wszystkich dzieci. Kiedy kilka osób skacze na trampolinie może dojść do niekomfortowych sytuacja i jest ogromne prawdopodobieństwo, że dzieci wyrządzą sobie krzywdę.