Tag Archive: kamień

kamień

Różnorakie przeznaczenie tłuczni budowlanych i żwirów kwarcowych

piasek
Kruszywa odnajdują ogromne użycie w przemyśle.Użytkowane są jako domieszka w produkcji wełny mineralnej, także chemii budowlanej m.in. w zaprawach tynkarskich, klejach i spoinach. Kruszywa budowlane dzięki swym szczególnym cechom, znajdują wielkie zastosowanie w budownictwie, szczególnie w wytwórczości cementu przemysłowego, drogowego, mostowego, mieszkaniowego i specjalistycznego. W prefabrykacji tłucznia są używane m.in. w wytwórczości kostki brukowej, krawężników i kręgli, szybów, drągów, również innych składników betonowych.

typy i zastosowanie uchwytu szkła

ozdobna balustrada
Kotwa chemiczna to określenie części montażowych, prętów gwintowanych, prętów zbrojeniowych i pozostałych zamocowań, zakotwionych w podstawie na zasadzie wklejania masą na podłożu żywic. W większości sytuacji zastygnięta żywica jest twardsza i mocniejsza od podkładu, a ze względu na adhezyjny zakres zamocowania, w odróżnieniu od standardowych kotew mechanicznych, nie wdraża do podkładu żadnych naprężeń.

Modne elewacje dla twojego domu

biurowiec
O oryginalności naszych domów mówi nie tylko jego wyposażenie, ale też ładna elewacja, która powinna współgrać z charakterem domu. Elewacje naszych domów coraz częściej zdobią zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne przy czym idealnie osłaniają warstwę izolacyjną. Coraz częściej decydujemy się na tynki kolorowe. Pokaźna gama barw pozwala na fantazyjne, nietuzinkowe rozwiązania. Łatwo można je dopasować do pokrycia dachowego lub okien.