Tag Archive: kamień

kamień

typy i zastosowanie uchwytu szkła

ozdobna balustrada
Kotwa chemiczna to definicja elementów montażowych, prętów gwintowanych, prętów zbrojeniowych i różnych zamocowań, zakotwionych w podstawie na zasadzie wklejania masą na bazie żywic. W większości sytuacji zastygnięta żywica jest bardziej twarda i mocniejsza od gruntu, a ze względu na adhezyjny charakter zamocowania, w odróżnieniu od tradycyjnych kotew mechanicznych, nie wdraża do podłoża żadnych napięć.

Modne elewacje dla twojego domu

O oryginalności naszych domów mówi nie tylko jego wyposażenie, ale też ładna elewacja, która powinna współgrać z charakterem domu. Elewacje naszych domów coraz częściej zdobią zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne przy czym idealnie osłaniają warstwę izolacyjną. Coraz częściej decydujemy się na tynki kolorowe. Pokaźna gama barw pozwala na fantazyjne, nietuzinkowe rozwiązania. Łatwo można je dopasować do pokrycia dachowego lub okien.

Różnorakie przeznaczenie tłuczni budowlanych i żwirów kwarcowych

piasek
Kruszywa znajdują szerokie użycie w przemyśle.Wykorzystywane są jako uzupełnienie w produkcji wełny mineralnej, także chemii budowlanej m.in. w zaprawach tynkarskich, klejach i spoinach. Kruszywa budowlane dzięki swoim unikalnym właściwościom, znajdują duże wykorzystanie w budownictwie, w szczególności w wytwórczości cementu przemysłowego, drogowego, mostowego, mieszkaniowego i specjalistycznego. W prefabrykacji tłucznia są wykorzystywane m.in. w produkcji kostki brukowej, krawężników i kręgli, szybów, żerdzi, oraz odmiennych składników betonowych.