Jeżeli w naszym budynku jest wilgoć, to musimy podumać o osuszeniu i izolacji ścian

Niekiedy zdarza się tak, że właściciele domków wolnostojących walczą z problemem wilgoci oraz grzyba w budynku.
Ten, kto zauważył wilgoć w swoim domu, nie powinien tego .

Blacha gięta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Fachowiec

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Problem raczej sam nie zniknie, a będzie raczej powiększał się. Nie jest istotne czy nasz dom ma piwnicę czy nie — jeśli mamy problem z wilgocią, to należy zatroszczyć się osuszeniem murów. Oczywiście powinno pójść to w parze z izolacją fundamentów. Najczęściej w takiego rodzaju sytuacjach proponuje się mieszkańcom zrobienie drenażu. Nowoczesnym rozwiązaniem, które w Polsce nadal nie jest jeszcze zbyt modne, jest elektroosmoza.

Jeżeli przypuszczasz, że niniejsza porada może być Twoim zdaniem za krótka, to zamieszczony tu (https://www.poltrading.com.pl/) materiał zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz!

Chodzi o zamontowanie właściwych urządzeń, które za pomocą fal elektromagnetycznych będą na powrót wypychać wilgoć z fundamentów do gruntów. W ten sposób domy pomału będą się osuszać. Całkowicie inną kwestią będzie osuszanie budynków po zalaniu. Wówczas powinniśmy zatelefonować do odpowiedniej firmy, która przyjedzie z dobrym sprzętem. Odpompują oni wodę, wycenią straty i wypełnią odpowiedni formularz. Wiedzą oni także, które dokumenty oraz w jaki sposób muszą być wypełnione, by prędko i bezproblemowo udało nam się uzyskać pieniądze od spółki ubezpieczeniowej. Niezbędne będą także oczywiście zdjęcia. W obu przypadkach jednak nie poradzimy sobie sami.

Niezbędni będą nam fachowcy, którzy znają się na tej pracy i posiadają odpowiednie narzędzia. Jedynie w ten sposób będziemy mogli problem rozwiązań profesjonalnie i bez większych nerwów z naszej strony.