Jeżeli pragniesz ogrzewać się w blasku paleniska, musisz kupić odpowiednie drewno

Coraz liczniejsza grupa naszych rodaków docenia piękno i ciepło, które płynie z paleniska zamontowanego w salonie bądź innym domowym pomieszczeniu. To znakomita forma dogrzewania pokoju w chłodne popołudnia, jak też cudowna alternatywa wprowadzenia do wnętrza mieszkalnego przytulnego oraz przyjemnego klimatu. Kominki są produkowane w licznych wariantach: Polacy stosują kominki elektryczne, na bio paliwo, jak także tradycyjne paleniska. Jeżeli decydujemy się użytkować to ostatnie, musimy przed zimą zaopatrzyć się w odpowiednie odmiany drewna.

Wybierz optymalne drewno (polecamy również architektura ogrodowa) do swego kominka

ogień z kominka

Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/

W sytuacji, jeżeli planuje się użytkować kominek, już wcześniej warto zaopatrzyć się w dobry zapas drewna. Uznaje się, że w ciągu zimy spala się od 5 do 15 m3 drewna, naturalnie dużo zależy w tym miejscu od częstotliwości palenia w kominku, wielkości ogrzewanego pomieszczenia, jak też gatunku stosowanego drewna. Jeżeli zależy nam na temperaturze i długotrwałym paleniu, musimy zdecydować się na gatunki twarde, jak buk, grab oraz dąb. To najbardziej kaloryczne rodzaje drewna i oferują najlepsze ciepło – zapraszamy do serwisu. Z kolei brzoza albo lipa zapewniają jasne oraz przyjemne płomienie, prędko się rozpalają, mimo wszystko równie szybko się spalają więc takie drewno należy często dokładać do paleniska. Zanim decydujemy się na sprawunek konkretnego gatunku, powinniśmy wszystko policzyć i przeanalizować.

Gdzie kupić drewno?

Drewno https://tartak-urszulewo.pl/tarcica-konstrukcyjna/ trzeba kupować w pewnych i sprawdzonych punktach, gdyż tylko w ten sposób zyskamy świadomość, że było ono wystarczająco długo sezonowane i nada się do palenia w palenisku. Ze względu na koszt transportu warto szukać punktu zaopatrzenia znajdującego się w pobliżu miejsca zamieszkania, przykładowo gdy mieszkańcy Warszawy oraz okolic pragną kupić drewno do kominka Piaseczno będzie trafionym wyborem. Drewno do kominka można kupować również w małych paczkach w marketach budowlanych – Firma FHU ANDRE, jednakże warto mieć świadomość, że okazuje się to nieekonomicznym rozwiązaniem.

Jakich odmian lepiej unikać?

Niektórych gatunków drewna lepiej unikać, choć palą się one ładnie oraz dają ciepło. Do palenia w kominku odradza się gatunki drzew iglastych, gdyż zawarte w nich związki poważnie brudzą kominy oraz powodują, że należy często je czyścić. Nieczyszczone kominy kominowe stanowią zagrożenie dla mieszkańców domu, gdyż mogą doprowadzić do zaczadzenia.