Jeżeli pragniemy w końcu mniej tracić na ogrzewanie, to należy ocieplić swój dom

Wiele decyzji może nam dopomóc w obniżeniu rachunków za ogrzewanie. Jednym z głównych jest dobre ocieplenie domu.
Wymiana okien na nowe i bardziej szczelne lub ocieplanie domu to jedne z takich decyzji, których zapewne nie będziemy żałować.

drewno

Autor: E. Dronkert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dysponujemy konkretnymi środkami, to można zdecydować się na większą inwestycję oraz podejść do remontu na poważnie. Można zacząć od osuszenia oraz ocieplenia fundamentów. Po dokonaniu hydroizolacji możemy przystąpić do przyklejania styropianu przy pomocy konkretnego kleju. Musimy mieć na uwadze to, by płyty były przyklejane starannie oraz idealnie jedna do drugiej przylegały. Muszą być układane na tzw. zakładkę, czyli z przesunięciem płyty w następnym rzędzie o pół jej długości. Tak samo dokładnie powinno się przyklejać wywóz odpadów budowlanych warszawa przy otworach na okna i drzwi. Właściciele, którzy zechcą również na ocieplony budynek nałożyć kolor, muszą pamiętać o tym, że należy odczekać, dopóki klej oraz całe wykonanie się nie ułoży oraz wyschnie. Pośpiech jest w tym wypadku z pewnością złym doradcą. Nie zapominajmy też, by zatrudnić profesjonalnych robotników, którzy będą znali się na swojej pracy. Tak samo ważne jest mądre podejście do materiałów. Pewnie warto zainwestować odrobinę więcej, ale mieć pewność jakości produktu.

Powinno się też uczulić ekipę, by właściwie zrobiła podłoże pod płyty. Nie powinno być ono nazbyt grube. Poza tym źle nałożony klej może spowodować, że naprężenie wewnętrzne, które występuje w styropianie zerwie płyty z muru.