Jeżeli posiadamy choćby małą serwerownię w swej spółce, to niezbędna na będzie w niej klimatyzacja

Komputery zazwyczaj wytwarzają sporo ciepło. Przez to musimy założyć klimatyzację w serwerowni, aby uniknąć sytuacji, kiedy temperatura w tym pomieszczeniu będzie wynosić nawet 60 stopni.
Każda spółka, czy to mała, czy znaczna ma wiele komputerów sterowanych przez grupę programistów.

klimatyzacja serwerowni

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Plac budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Dbają oni ogólnie o infrastrukturę informatyczną, a jej centrum wydaje się być serwerownia. Znajdująca się tam szafa, w zależności od potrzeb, zawiera od jednego do kilku switchy. Całość uzależniona jest od wielkości firmy. Są to mocno energochłonne urządzenia produkujące znaczną ilość ciepła, więc klimatyzacja serwerowni jest niezbędna. Popularny będzie efektywny klimatyzator zamontowany w suficie. Jeżeli pomieszczenie serwerowe jest duże, to jest ich tam kilka. Niestety zdarzają się takie sytuacje, gdy ktoś ma ochotę przyoszczędzić na klimatyzacji i w takich przypadkach temperatura w pomieszczeniu rośnie nawet do kilkudziesięciu stopni.

Zaintrygowały Cię przedstawiane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, co ma w tym temacie ta polecana strona (http://lazzonigroup.pl/centrum-wiertarskie-master-6x-cnc/). Odnajdziesz tam zbliżone informacje.

Nie jest to rozsądne, gdyż wtedy całą serwerownię musimy wyłączyć i czekać, aż temperatura się obniży. Komputery nie są w stanie działać w tak wysokich temperaturach. Takiego rodzaju przestoje w pracy mogą nas więcej kosztować niż podłączenie wydajnej klimatyzacji. Oczywiście zajmują się tym wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Wiedzą one dzięki doświadczeniu, ile szaf znajduje się w pomieszczeniu i w jakim stopniu może przez ich pracę podskoczyć temperatura.

Zaoferują oni na pewno najlepsze ze wszystkich rozwiązań. Będzie ono doskonałe pod względem skuteczności, ale również ceny. Zatem z pewnością będziemy zadowoleni.