Jeśli mamy w planach stworzenie leśnej dróżki albo ścieżki dla rowerów, warto podumać o sposobach innych aniżeli kostka lub beton

Nie przy każdej budowie musimy wylewać asfalt. Niektóre drogi nawet zyskują na braku asfaltu. Głównie w parku, gdzie chcemy przebywać z przyrodą, a nie znów widzieć miejski wszechobecny beton.

Dlatego jeżeli projektujemy ścieżki dla rowerów lub parkowe dróżki, trzeba podumać o innych rozwiązaniach.
budowlane

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
zagęszczanie gruntów

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Stabilizacja gruntu jest procesem, który bazuje na uzyskaniu dobrego podłoża dzięki mieszance wraz ze spoiwem, które spowodują, że nowa dróżka będzie wytrzymała i nie będą robić się na niej koleiny. Ponadto, będzie wodo i mrozoodporna, co spowoduje, że będzie pomysłem uzyskanym na długo, a nie jedno-sezonową ideą. Ulepszone podłoże jest zauważalne natychmiast.
drzwi wewnętrzne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Mieszanka, która będzie potrzebna do stabilizacji, musi być odpowiednio ubita. Dlatego w tego typu robotach potrzebny jest ciężki sprzęt.

Koniecznie zweryfikuj ofertę (https://eshop.pronar.com.pl/pferd) dotyczącą archiwum analogicznych artykułów. Są one umieszczone na podobnym serwisie – zobacz je.

Zagęszczanie gruntów to dokładnie to samo co wałowanie mieszanki. Taki typ budowy posiada mnóstwo zalet. Jest szybszy niż wylewanie masy bitumicznej oraz wydaje się być bardziej przyjazny środowisku, co ma duże znaczenie w lasach. Finansowo również wychodzi to dużo korzystniej. W obecnych czasach nowa technologia wspomaga w tego rodzaju działaniach, ponieważ na początku robi się potrzebną analizę podłoża.

Tego rodzaju metoda używana jest nie zaledwie przy konstruowaniu ścieżek, ale także przy tworzeniu nasypów przeciwpowodziowych, wałów kolejowych lub placu pod stworzenie parkingu przy sklepie. Warto przemyśleć taką opcję, ponieważ jest niezwykle atrakcyjna.