Jakiego rodzaju są metody na termoizolację murów?

Standardy, które dotyczą izolacji termicznej ścian zewnętrznych w domach zmieniały się dotąd wielokrotnie. Aby docieplić mury budynków wykorzystuje się jedną z dwóch procedur: lekką suchą albo lekką wilgotną.
Metoda lekka mokra polega na naklejeniu do murów zewnętrznych specjalnej powłoki osłony cieplnej.

Akcesoria budowlane Wienerberger

Źródło: http://www.wienerberger.pl
malowidło - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Mógłby być to styropian, czy też wełna mineralna. Następnie należy pokryć ją za pomocą tynku cienkowarstwowego. Ciężar tego typu docieplenia metodą lekką mokrą równa się tylko 10-20 kg na mkw. Do najbardziej istotnych atutów tej metody zalicza się: usunięcie mostów termicznych oraz dostępność techniki. Do wad metody lekkiej mokrej można by zaliczyć dużą wrażliwość na przeróżne błędy przy wykonywaniu, czyli niedoskonałości wynikające z niewłaściwego użycia tej technologii oraz uzależnienie używania od właściwych warunków pogodowych.
termomodernizacja

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Termomodernizacja techniką lekką suchą polega z kolei na przytwierdzaniu warstwy izolacyjnej do ścian przy pomocą gwoździ, wykonanych z plastiku kołków, śrubek albo zszywek. Tego typu ocieplenie jest kładzione między listwami rusztu konstrukcyjnego, do jakiego w następnej kolejności mocowana może być dowolna powłoka elewacyjna.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę (http://www.dzwigmar.pl/kontakt) naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Mamy bardzo niskie ceny, zatem nie będziesz żałować!

Zazwyczaj używany jest siding winylowy. Dzięki tej metodzie można by docieplić dom o każdej porze roku. Technika ta jest relatywnie łatwa, a w wypadku zniszczenia fasad albo zamknięcia, można by łatwo naprawić uszkodzenia.

Niełatwo jest dokładnie określić granicę opłacalności przy termicznym izolowaniu murów. Dobra grubość docieplenia to taka, która okaże się w najwyższym stopniu opłacalna, natomiast jej nakładanie nie spowoduje technicznych kłopotów.