Jakiego rodzaju są atuty mieszkania w bloku i czy są jakieś wady?

Argumentem, który przemawia za życiem w bloku jest jego praktyczność.
Nieistotne czy jest to blok z tzw. wielkiej płyty czy nowoczesny budynek deweloperski. Jeżeli zdecydujemy się na Kupno albo wynajęcie mieszkania w bloku, wówczas otrzymujemy przygotowaną przestrzeń do życia.

Z góry mamy określone opłaty za gaz, wywóz gruzu częstochowa śmieci czy doprecyzowany czynsz. Niezwykle rzadko się zdarzają nieruchomości w blokach, które wymagają gruntownego remontu. Mamy wśród nich większe szanse, aby odnaleźć wnętrze o przystępnym standardzie i w korzystnym stanie technicznym. Niezwykle dużą zaletą są również spółdzielnie mieszkaniowe lub wspólnoty, które gwarantują cykliczną opiekę nad naszym budynkiem. Również gwarantują regularne renowacje, docieplenia czy też wymiany elektrycznej lub gazowej instalacji. Mieszkanie w bloku niezwykle często jest przytulniejsze. Pomieszczenia są małe i nie ma w nich wysokich sufitów, które bardzo utrudniają zaaranżowanie prawdziwie domowej atmosfery. Zaletą lokalizacyjną tego typu nieruchomości jest to, że otoczenie przeważnie jest spokojne, a wokół bloku jest wiele terenów zielonych. Są również boiska albo place zabaw. Można również odnaleźć dyskonty i osiedlowe sklepiki.
blok

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
drewna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Mniejszą przestrzeń takiego lokum łatwiej jest również zachować w porządku. Nie należy również się bać, że w zimie będzie za zimno. Ogrzewanie miejskie połączone z mniejszą przestrzenią zagwarantują nam ciepło nawet w zimnych najbardziej miejscach. Lokum w bloku posiada jednak również swe wady. Trzeba liczyć się z tym, że ściany w tego typu nieruchomościach są dość cienkie. Łatwo można usłyszeć, co robi sąsiad, a jego impreza całonocna może dać się wszystkim we znaki. Esteci także mogliby być zawiedzeni tego typu wnętrzami przede wszystkim w przypadku bloków z wielkiej płyty.

Jeśli ktoś szuka dużego lokalu, będzie trudno mu odnaleźć tego typu lokum w bloku. Na szczęście naprzeciw wychodzą nowsi deweloperzy, którzy oferują przestronne, atrakcyjne wnętrza. Jest to jednak związane z wysokimi cenami tego typu lokali.