Jakiego rodzaju mogą być szufle do śniegu i czy dużo one kosztują?

Odśnieżanie to nie jedynie kwestia estetyczna, która decyduje o naszym bezpieczeństwie. Odśnieżania nie możemy uznać za nieobowiązkową czynność. Jako posiadacz nieruchomości zobowiązani jesteśmy do usunięcia śniegu.
Szufle do śniegu, które przeznaczone są do odśnieżania, wyraźnie mogą nam ułatwić pozbywanie się białego puchu z nawierzchni.

podłoże

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
To oznacza, że kiedy wybieramy szuflę do śniegu, należy wziąć pod uwagę nie jedynie jej cenę. Bardzo często niedrogie szufle nie są wygodne w użytkowaniu i przestają być użyteczne tylko po jednym sezonie. Z takich względów zdecydować się najlepiej na szuflę, która będzie pozwalać zbierać znaczną ilość śniegu oraz nie będzie za ciężka. Dużym zainteresowaniem przeważnie cieszą się szufle wykonane z aluminium. Są one bardziej wytrzymałe od takich, których głowice są wykonane z materiałów sztucznych. Poza tym wytwórcy łopat wykonanych z aluminium podkreślają, że mogłyby one się nadawać nie tylko do nabierania śniegu, lecz również żeby kruszyć lód. Trzonek szufli wykonany może być z drewna albo z aluminium. Jeszcze ( lampka nocna stojąca ) częściej wykonane z aluminium trzonki dają możliwość regulacji, co znacznie ułatwia odśnieżanie osobom wysokim i niskim.
ceny szufli do śniegu zaczynają się od około 20 złotych. Jeżeli szukamy rozwiązań lepszych jakościowo, to trzeba zapłacić za szuflę co najmniej 50 złotych. Należałoby zaznaczyć, że szufle są szczególnym typem łopaty, która jest wykorzystywana do odśnieżania nieruchomości. Szuflę wyróżnia głowica, która wygląda nieco w inny sposób niż w wypadku łopaty tradycyjnej. Szufla charakteryzuje się szerokim ostrzem i dzięki temu rozbić może więcej zamarzniętego śniegu. Poza tym bardziej znacząca pojemność umożliwia załadowanie bardziej znaczącą ilość śniegu.

Szufle do śniegu tak samo jak łopaty mogłyby posiadać aluminiowe głowice lub z materiałów sztucznych. Niezwykle ważna jest również rękojeść w formie literki D. Daje ona możliwość pracy również w rękawiczkach, co w zimie jest bardzo potrzebne.