Jakie warunki musi spełniać wnętrze na gazowy kocioł?

Kotły gazowe są z reguły o wiele mniejsze od pieców na węgiel. Nie musimy do nich dokładać węgla, natomiast obsługa będzie zawężona do realizowanego raz na rok przeglądu.
Kotłownia gazowa nie powinna być zatem tak wielka jak ta z piecem na węgiel.

W budynkach jednorodzinnych najpopularniejsze są gazowe piece montowane na ścianie. Gdy mamy w budynku oddzielne pomieszczenie na kotłownię, nie powinniśmy martwić się, czy zmieści się w nim takowe urządzenie, gdyż zajmie ono malutko miejsca. Jednak kocioł na gaz możesz pomieścić również w kuchni czy też w toalecie. Na ogół planuje się w tym miejscu zabudowę i o ile ma być w nią wpasowany, doskonale byłoby znać jego wymiar.
zyski

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Do pewnych kotłów wiszących proponowane bywają dostosowane wymiarami zasobniki, które też montuje się na ścianie, zaraz niedaleko kotła. Ich rozmiary są wtenczas zbliżone do rozmiarów kotła, z którym tworzą komplet. Jeśli nie mamy tak wiele miejsca na narzędzia grzewcze, natomiast kocioł dwufunkcyjny z przepływowym podgrzewaczem nie starczy nam, możesz wybrać kocioł wiszący z wbudowanym zasobnikiem, z reguły o kubaturze około 50 l. Wówczas na ścianie musimy założyć miejsce na przyrząd o odpowiednich rozmiarach. Nowinką są kotły określone do zabudowy w szafkach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy (https://www.wiazar-system.pl/kontakt/oddzial-dolnoslaski/) do następnych naszych postów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Jest ich mało. Jednakże też zwyczajny piec możemy bez trudu zabudować, pod warunkiem że zagwarantujemy mu wentylację zgodnie z zaordynowaniami wytwórcy. Prócz gazowych pieców wiszących są również piece stojące.

Przeważnie będą mieć żeliwne wymienniki, zatem są też względnie ciężkie, uznawane są za troszeczkę archaiczne, ale również za nadzwyczaj solidne.