Jakie mamy rodzaje wyciągarek oraz jak pomagają w pracach budowlanych? Czy opłaca się w nie inwestować?

Najbardziej sprawny transport materiałów budowlanych jest wtedy, gdy można skrócić czas realizacji inwestycji. Korzystamy na tym na każdy etapie pracy. Jakie parametry techniczne mają wciągarki budowlane? Jakie wyróżnia się ich rodzaje? Czy opłaca się z nich korzystać?

Wciągniki potocznie zwane są wciągarkami. Jest jednak pewna różnica między tymi sprzętami. Wciągnik, jest to cięgnik, jego obudowa części podnoszącej jest dla niego konstrukcję nośną.

Czy masz ochotę poznać opisywany problem od innej strony? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten link, gdyż więcej zobaczysz tutaj (https://www.metfix.com.pl/oferta/osprzet-zeglarski/kotwice-nierdzewne/).

Wciągarki, przykładowo wciągarki linowe, inaczej cięgnik, w którym zespół mechanizmów jest zbudowany na osobnej konstrukcji nośnej. Może to być rama – przesuwana lub przejezdna. Więcej pod tym linkiem

dżwig

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Co to jest w ogóle cięgnik? Jest to dźwignica, jaka pracuje w ruchu przerywanym. Używana jest do przemieszczania załadunków w pionie albo poziomo. Wciągarki wykorzystuje się w firmach produkcyjnych i warsztatach różnorodnych branż i gałęzi przemysłu. Są zaprojektowane do unoszenia, przenoszenia oraz przeciągania ładunków. Należą do sprzętów dźwignicowych,jakie są grupą urządzeń transportu.

Ich zastosowanie zmniejsza do bardzo niewielkich ilości czynności, które trzeba wykonywać ręcznie przy operacjach transportowo-przeładunkowych, jak również polepsza wydajność pracy na stanowiskach produkcyjnych, serwisowych i montażowych. Wciągarki ze względu na typ zastosowanego napędu można podzielić na wciągarki ręczne jak i wciągarki elektryczne – czytaj więcej . Te pierwsze mają zastosowanie przy transportowaniu lżejszych towarów na niezbyt duże dystanse. Te drugie natomiast są elementem większego sprzętu dźwignicowego, którym jest żuraw stacjonarny oraz suwnica. Wciągarki dzielimy też na liniowe oraz łańcuchowe.

Wciągarki liniowe doskonale nadają się do rozładunku. Dostępne na rynku urządzenia tego rodzaju produkowane są w wersjach montowanych na stałe w jednym miejscu, lecz także w opcji z wózkiem, który porusza się po torze jezdnym – poznaj nowe informacje. Elektryczne łańcuchowe są również w razie potrzeby montowane jako urządzenia stacjonarne, albo przesuwające się po torze jezdnym. Zasilać można je prądem jedno- albo trójfazowym. Jak widać, klasyfikacja jak również podział tego typu sprzętu jest całkiem prosty, lecz warty przedstawienia. Specjalistyczne opisy oraz specyfikacje na pewno są dostępne u poszczególnych wytwórców tego typu maszyn.