Jakie mamy najlepsze dekoracje okienne? Zależy to oczywiście od kilku rzeczy. Warto je znać

Jaką zrobić dekorację okna? Do wyboru jest kilka opcji, jak lniane zasłony, dekoracyjne firany, eleganckie rolety oraz klasyczne, minimalistyczne żaluzje. Ważne przy wyborze jest określenie stylu i przeznaczenia jakie będą pełnić we wnętrzu.

żaluzja

Autor: brian weaving
Źródło: http://www.flickr.com
Być może zechcemy kupić rolety rzymskie. Jest to typ dekoracji okiennej zrobionej z tkaniny zasłonowej, która jest przesuwana za pomocą łańcuszka albo sznurka. Jak roleta zrobiona jest z tkaniny, która nie wpuszcza światła to okaże się to dobry sposób na przyciemnienie pomieszczenia poprzez mocne przyleganie do okna. Mogą być też wykonane z tkaniny “woalowej”, wtedy będą pełniły funkcję oryginalne firany, która odgradza nas od widoku sąsiadów. Interesującym wyborem są też zasłony i firany.

Tak naprawdę, można wybrać właściwy rodzaj do każdego stylu oraz kolorystyki. Z dużej oferty łatwo wybrać nawet te najprostsze białe firany lub lniane zasłony. Możemy zdecydować się też grubsze kotary do wnętrz tradycyjnych. Wzór i kolor z łatwością możemy dopasować do wnętrza, co zaakcentuje jego styl.więcej w serwisie oswietlenie sufitowe oswietlenie sufitowe() Za sprawą tradycyjnemu dobraniu firany i zasłony jesteśmy w stanie otrzymać uniwersalne lekkie rozproszenia światła w ciągu dnia, jak i całkowitego zakrycia w ciągu nocy. Są też rolety kasetowe oraz wolno-wiszące. Taki rodzaj dekoracji okna (zobacz również – przemiał pcv) bardzo dobrze sprawdza się jako zabezpieczenie przed słońcem. Dzięki kasecie, prowadnicom i tkaninie, których kolory można dobrać do odcienia ram okiennych, roleta będzie takim tłem dla zasłon czy firan. Mamy bardzo duży wybór materiałów, cienkich oraz w miarę przezroczystych. Zajrzyj do nas 🙂 Orlita

żaluzje okienne

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Są także takie szczelnie ochraniające domowników przed słońcem. Ostatnim z rozwiązań są żaluzje poziome. Jest to bardzo uniwersalne i nowoczesne rozwiązanie. Przy pomocy zmiany kąta nachylenia lameli, można dawkować pewną ilość światła, które wpada do pomieszczeń. Są także ochroną przed nadmiernym nagrzaniem się wnętrza. Z powodu nowoczesnego designu żaluzje doskonale sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych. Lepiej zakupić żaluzje o szerszych lamelach, mniej więcej pięciu-sześciu centymetrów, ponieważ korzystniej się prezentują, są również bardziej wytrzymałe. Sporo przeróżnych dekoracji okiennych możemy kupić w żaluzje Kraków.