Jakie jest zastosowanie styropianu jeśli chodzi o izolację dachu? O jakich rzeczach trzeba pamiętać?

styropapa
Faktycznie wybór styropianów jest naprawdę duży oraz czasami niejeden inwestor myśli, jakiego typu styropian do ocieplenia budynku zakupić. Zależy to od różnorakich czynników, a przede wszystkim od tego, w jakim miejscu potrzeba nam użyć styropianu. Jeśli zobaczymy jakiego typu istnieją możliwości, wtedy będzie nam łatwiej dokonać wyboru, czy wolimy normalny styropian czy może styropapa producent.

płyty styropianowe
Tym bardziej ważna jest izolacja cieplna dachu ze styropianu. Od jej doboru będzie zależne jak nasz dach będzie się sprawował i czy spełni swoje przeznaczenie w zakresie dobrej ochrony przed przeróżnymi czynnikami. O tym trzeba myśleć w przypadku budowy dachu stromego, jak również płaskiego, choć w wielu takich sytuacjach z pewnością warto polecić styropian spadkowy, doczytaj www.styro-papa.pl/. Trzeba mieć świadomość, iż przez dach ucieka około 30% ciepła, które unosi się do góry ku najwyższym kondygnacjom budynku.

W pomieszczeniach nieużytkowych ocieplania wymaga tylko strop, zaś w ostatniej ogrzewanej kondygnacji powinniśmy ocieplić styropianem jedynie stropodach. Izolację ocieplającą z tego surowca wykonuje się pomiędzy albo ponad krokwiami, jak również, ale rzadziej od spodu krokwi. Najmniejsza grubość ocieplenia dachu to styropian – (odwiedź nas) 10 centymetrów, zaś właściwa grubość izolacji ze styropianu powinna mieć około 15-20 centymetrów. Bariera cieplna ze styropianu między krokwiami zrobiona jest gdy pokrycie dachu jest już robione. Potrzebne jest wtedy zaizolowanie każdego z mostków termicznych poprzez wykorzystanie izolacji zabezpieczającej przed temperaturą w podwójnej warstwie styropianu z przesunięciem względem siebie.

Izolacja cieplna ze styropianu nad krokwiami wykonywana jest najczęściej w sytuacji, gdy robimy dach dwuspadowy. Płyty styropianu muszą być bardzo wytrzymałe, aby udźwignąć wagę drewnianych rusztowań jak również pokrycia dachu. Powinny też odznaczać się niewielkim współczynnikiem przewodzenia ciepła i pochłanianiem wilgoci. Najlepiej je układać na przyczepionych do krokwi deskach. Odpowiedni jest do tego styropian z papą. Tego typu rozwiązanie bez wątpienia będzie skutkowało trwałą konstrukcją.