Jaki projekt domu będzie najlepszy?

Marzenie o rodzinnym domu zwykle pryska przygniecione myślą o czasie budowy. Rozwój technologii i koncepcji ułatwia jednak zdecydowanie więcej. Dom można wybudować nawet w dwa miesiące.

domy aktywne

Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska

Zamiast standardowych i chłodnych brył ceglanych znacznie więcej ludzi buduje domy z drewna. Coraz popularniejsze są faktycznie małe domy parterowe bez poddasza (jak mogące pojawić na działce budowlanej w kilka tygodni. To domy z bali dają taką możliwość. Równie interesujące są domy szkieletowe z drewna. Około 6 miesięcy od rozpoczęcia budowy można wprowadzać się do upragnionego domu.

Dlaczego drewno?

Moda sprawiła, że domy drewniane zostały zastąpione murowanymi. Dzisiaj stopniowo powraca się do dawnych zwyczajów. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje zalety, ale też wady. Drewno faktycznie jest najstarszym budulcem i na pewno energooszczędnym. Trzyma ciepło i nie traci go tak jak standardowy dom.

Domy szkieletowe i z bali

Domy z bali zwykle mogą kojarzyć się z letniskowymi kurortami lub domami górali. Dom na cały rok może być przede wszystkim skonstruowany w dowolnym stylu, a gdy drewniane ściany wywołują skojarzenie właścicielom z myśliwskim domem, zasłaniają je płytami kartonowo-gipsowymi. Wystarczy wybrać plan domu i zwrócić się do firmy trudniącej się tego typu budownictwem. Ciekawe, że konkurencją są Litwini, którzy zwykle budują w naszym kraju drewniane domy.

Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Domy szkieletowe tworzy się z wyciętych już drewnianych elementów, właściwie zaizolowanych, z wysokiej klasy drzewa. Na zewnątrz są podobne do typowych murowanych domów. Ta technika technika diamentowa Wrocław budowlana to nie tylko niewielkie domki jednorodzinne, ale również takie projekty bliźniaków na i niedużych bloków – nawet trzypiętrowych.

Decyzja należy do budującego, dwie technologie są podobne do siebie. Zwolennicy drewnianych domów z bali najczęściej decydują się na przytulne i odrobinę bajkowe domki. W dodatku cena sporego domu jest naprawdę niższa niż mieszkanie w centrum Polski. Szkieletowe budownictwo nie każe wiązać się z żadnym stylem i zwiększa znacznie możliwości.


domy (sprawdź projekty domów pasywnych razem z kosztorysem)