Jaką zastosować farbę do mebli? Jaka powinna być? Jakie powinna spełnić najważniejsze|najbardziej ważne cechy?

malowanie
Każdy z nas może tchnąć całkiem nowe życie w stare meble, po prostu potrzeba do tego trochę farby. Malowanie różnych mebli nie jest zbyt ciężkie, więc każdy jest w stanie to wykonać.

Color Samples opakowanie
Autor: Benjamin Moore
Źródło: http://benjaminmoore.pl
Zależnie od tego, co pragniemy osiągnąć farba do mebli będzie akrylowa lub alkidowa. Ta pierwsza zapewnia półmatowe wykończenie, ma przyjemny zapach podczas malowania, a dodatkowo jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, więc bez problemu mogą ją używać alergicy. Drugi typ – emalia alkidowa to najbardziej właściwy wybór dla osób, jakie preferują powierzchnie z połyskiem, sprawdź również wałek microfibra. W sytuacji, jak meble pokryte są okleiną, wykonajmy test, ale w mało widocznym miejscu, by zobaczyć czy farba nie rozpuszcza okleiny.

Całe szczęście w większości przypadków rozpuszczalnik, jaki znajdziemy w takich farbach jest tak bardzo łagodny, iż nie rozpuszcza okleiny. Samo zaś malowanie jest takie samo w przypadku mebli z drewna, płyt MDF i okleiny. Niczym się te wszystkie etapy nie różnią. Ciężko dostępne miejsca powinniśmy pomalować za pomocą pędzla, natomiast do większych użyć powinniśmy wałka. Po pomalowaniu całości trzeba odczekać, aby farba wyschła. beton – ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ – farba (przejdź do oferty na farby wewnętrzne od Bolix)

Najistotniejsze, by pamiętać, by po pomalowaniu pierwszej warstwy farby, łagodnie wyszlifować powierzchnię drobnoziarnistym ściernym papierem. To sprawi, że usuniemy tworzące się włókna, będzie to miało więc bardzo dobry wpływ na wygląd warstwy nawierzchniowej. Po zeszlifowaniu mokrą szmatką usuńmy pył, w dalszej kolejności można przejść do położenia drugiej warstwy, aby po upływie dwudziestu czterech godzin cieszyć się z dobrze pomalowanego mebla, sprawdź również beton ozdobny. Tego rodzaju farby najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach, kupimy tam też inne pomocne preparaty jak lazura do drewna.