Jaka uszczelka będzie najlepsza do uszczelnienia drzwi a jaka do otworów okiennych?

Bez właściwych uszczelek do otworów okiennych i drzwi będą one nieszczelne. Będzie się to wiązać ze znacznymi stratami ciepła. Będzie na tym cierpiała także izolacja akustyczna.
Dziś możemy kupić dużo produktów uniwersalnych, jakie można użyć zarówno do drzwi jak i do okien.

uszczelka

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jednak będzie określenie rodzaju drzwi, które chcemy zabezpieczyć. Uszczelka do drzwi zewnętrznych, powinna pełnić funkcję amortyzatora. Taki amortyzator efektywnie wyhamuje skrzydło drzwi i uniemożliwi trzaskanie nimi. Ochroni to konstrukcję drzwi przed zniszczeniami. Uszczelka do drzwi montowanych wewnątrz musi wyróżniać się dobrymi parametrami, które odpowiadają za izolację dźwiękową, termiczną a również blokowanie powietrza i wody. Jest to ważne szczególnie w wypadku drzwi do budynku jednorodzinnego. Należy zatem szukać uszczelek, które są dodatkowo wzmocnione i posiadają dużą ilość surowca izolującego.

Zajmują Cię nowe zagadnienia? Więc bądź na czasie (http://creoconcept.pl/)! Dlatego warto przeczytać nowy wpis na interesujący nas temat, żeby dojść do bardziej dokładnych informacji.

Uszczelka do drzwi balkonowych musi wyróżniać się właściwymi parametrami, które są związane z cieplną izolacją. Nie jest tu najważniejsze zabezpieczenie przed trzaskaniem nimi.

Ładowarka

Źródło: www.flickr.com

Dzisiaj moglibyśmy nabyć również produkty, jakie dopasowane są do określonych wariantów otworów okiennych. Jeżeli chodzi o okna PCV, to warto wybrać towary plastyczne, dzięki którym po jakimkolwiek odkształceniu wrócą one do swego kształtu. W wypadku okien plastikowych najlepiej sprawdzą się rozwiązania innowacyjne, gdyż znakomicie niwelują one wszelkie nieszczelności, które pojawiają się w oknach wykonanych z plastiku. Biorąc pod uwagę surowiec, z którego wykonana jest uszczelka, możemy wyróżnić uszczelki z PCV, uszczelki TPE oraz uszczelki silikonowe. Podkładki z PCV są najtańszymi uszczelkami dostępnymi na rynku.

Wytłacza się je przy użyciu specjalnych profili, przez co dobrze przylegają do wszystkich uszczelnianych części. Wadą tego typu uszczelek jest szybkie odkształcanie się i niezwykle niska wytrzymałość na aspekty zewnętrzne.