Jaka taryfa energetyczna najbardziej korzystna będzie dla odbiorców zużywających energię elektryczną w nocy?

Gdy decydujemy się na zmianę taryfy albo nowy kontrakt, w takiej sytuacji możemy oszczędzić nawet paręset złotych na rok. Warto wiedzieć przy tym, że tego typu zmiana jest całkiem darmowa oraz pewna.

lokum

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
energetyka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wybierać jednak należy przezornie.
Energetyka to sektor nauki oraz techniki zajmujący się przetwarzaniem obecnych form energii na prostą do użycia formę przy zasilaniu gospodarczych procesów. Musimy się zastanowić w których godzinach zużywamy największą ilość energii. To akurat takimi niuansami różnią się od siebie poszczególne taryfy. Taryfa G11 jest to podstawowa oraz najczęściej dobierana taryfa energetyczna, która jest dedykowana klientom indywidualnym. Jest ona także zwana jednostrefową albo całodobową. W taryfie takiej cena energii elektrycznej jest stała przez dwadzieścia cztery h. Nie ma znaczenia w jakich godzinach zużywane jest przez nas najwięcej energii. Warto zdecydować się na nią w przypadku, gdy ciężej jest zaplanować regularne używanie urządzeń. Nie zaleca się takiej taryfy gospodarstwom domowym, które stosują energię elektryczną do ogrzewania mieszkania lub wody. Wtedy o wiele korzystniej skorzystać z taryfy G12.
Tą taryfę można znaleźć u każdego sprzedawcy energię elektryczną.

Aby uzyskać świeże dane na omawiane zagadnienie sięgnij po szczegóły (http://dec-group.pl/kontakt/) – one z pewnością również Cię zaintrygują. Sprawdź to na własną rękę.

To taryfa dwustrefowa co oznacza, że cena energii elektrycznej jest uzależniona od określonych stref. Niższa cenowa stawka obowiązuje w porach nocnych oraz przez dwie h w ciągu dnia. Wyższą stawkę zapłacimy w szczycie przedpołudniowym, który przypada od 6:00 do 13:00 oraz w szczycie popołudniowym. Poza tym od 15:00 do 22:00. Nie wszyscy sprzedawcy określają takie same strefy czasowe. Czasami godziny mogą być trochę zmienione. Taryfa G12 jest dedykowana klientom indywidualnym, którzy z prądu korzystają przeważnie w godzinach nocnych. Taryfa G12W to taryfa weekendowa. Tak jak to jest w wypadku taryfy G12 za zużycie prądu mniej zapłacimy w porach nocnych.

Zniżka obowiązuje także w weekend. Najmniej kosztowny prąd jest od 5:00 do 22:00 do poniedziałku do 6:00 rano. Jest to najlepsza opcja dla osób korzystających ze sprzętów, które zużywają wiele energii w weekendy dla przykładu przewidziane jest pranie, prasowanie czy odkurzanie.