Jaką grubość muszą posiadać płyty warstwowe wykorzystywane do budowy garażu?

Ciekawą możliwością dla popularnych blaszaków czy też garaży murowanych są te, które wykonane są z płyt warstwowych. O ile te wykonane z blachy zapewniają jedynie miejsce, tak dwa pozostałe typy nadają się również jako mały warsztat, który można wykorzystywać również w zimie.
Jeżeli potrzebna jest wyłącznie podstawowa osłona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w zupełności wystarczyłaby nam płyta o grubości 60-80 milimetrów.

Jeżeli jednak garaż z płyt warstwowych miałby posłużyć także jako używany w okresie zimowym warsztat, płyty powinny mieć grubość w przedziale 100-120 mm. Na cenę tego garażu posiadają wpływ tego typu czynniki jak jego lokalizacja, wielkość obiektu oraz jego Wyposażenie, zatem m.in. brama czy instalacja elektryczna. Dla przykładu koszt takiego rodzaju garażu o wymiarach 8×2,93m może wynosić ok. 25000 zł.

Jeżeli bez satysfakcjonujących efektów poszukujesz równie nieszablonowego serwisu, to zalecamy tę stronę (http://tomasz-graff.pl/uslugi-remontowe-budowlane-pruszkow/) – zobaczysz, on także jest bogaty w takiego rodzaju wpisy.

Dla dodatkowej izolacji cieplnej płyty mają rdzeń ze styropianu. To samo tyczy się ew. ścian działowych. Posiadają one grubość ok. 40 mm, natomiast ściany wierzchnie – 100mm. Tego typu garaż zbudowany jest na konstrukcji stalowej.

garaż z płyt warstwowych

Autor: rafael parr
Źródło: http://www.flickr.com
Barwę garażu można by dopasować do swoich upodobań, przy czym tyczy się to strony zewnętrznej, z kolei jeśli chodziłoby o stronę wewnętrzną, najczęściej płyty są białe. W takim także kolorze utrzymana jest stolarka okienna, przy czym na zamówienie może być ona polakierowana na jakikolwiek kolor. cena tego garażu zawiera także projekt budowlany, dowóz czy też naturalnie montaż.

Jeśli chcielibyśmy kupić płytę na własną rękę i wybierzemy samodzielny montaż, to powinno się zwrócić uwagę m.in. na kwestie gwarancyjne. Można by ją stracić m.in. przez niewłaściwy montaż tego typu płyt warstwowych.