Jak zaaranżować pokój dzienny? Poznaj podstawowe reguły

Umiejętne dobranie mebelków, akcesoriów czy kolorystyki to zagadnienie jedynie pozornie bezproblemowe dla każdego.
Jakiego typu zasad przestrzegać, ażeby nie wprowadzić do salonu niepotrzebnego chaosu? Dzisiejsze wnętrza stwarzane przez ekspertów w dziedzinie aranżacji mieszkań zachwycają swoją designerską stylistyką, umiejętnie wyzyskaną przestrzenią oraz funkcjonalnością dopracowaną w każdym najmniejszym pierwiastku.

zakupy

Autor: hichem Merouche
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka ta w olbrzymiej mierze sprowadza się do estetycznego jak też minimalistycznego zastosowania najświeższych trendów wnętrzarskich. W dzisiejszych aranżacjach rządzi drewno – jednakże ozdabiane meble albo szafy odchodzą do przeszłości, zaś na ich miejsce wkraczają części opony do wózków widłowych pozbawione wszelakich zbędnych szczegółów. Chcąc zachować w naszym domku ogromną przestrzeń, najlepszym podejściem są sprzęty o prostej formie. Coraz częściej miejsce kompletów wypoczynkowych z zagłówkami zajmują pufy i szerokie, niewysokie kanapy narożnikowe z niewysokim oparciem.
Aby mebelki współgrały z kolorystyką pomieszczenia – odcień ścian powinien być jasny oraz neutralny. Częstokroć warto też zdecydować się na mury w tradycyjnie białym kolorze – bowiem to przede wszystkim biel nadaje wrażenia czystości, równocześnie optycznie powiększając powierzchnię. Przez wzgląd na dominujący w dużym salonie minimalizm a także prostotę, sprzęty, kominek bądź piec w rodzaju „koza” często stają się kluczowym elementem ozdobnym.

Wyjątkowo ogromną uwagę należy przywiązać do akcesoriów i dodatków. By pokój dzienny nie stracił swej przestronności, wiąże reguła – im mniej barw, tym lepiej. Mimo to, należy „przełamać” monotonię wyrazistymi zdobieniami.