Jak wyposażyć pokój malucha aby dorastał razem z dzieckiem?

Od kilku lat w meblowaniu pokoików dla dzieci decydujemy się zwykle na lekkie, jasne mebelki, dość niskie szafki dla dzieci, komody z szufladami, które łatwo uporządkować, lekkie, zrobione z plastiku stoliki i krzesła dla dzieci. Ale nadchodzi też moda an takie urządzanie pokoiku, aby pokoik maluszka był długo użyteczny, a później – dzięki jedynie kilku ruchom – stał się pokojem pierwszaka, a później nastolatka.

szafki dla dzieci

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl

Jest kilka mebli, jakie rosną razem z dzieckiem i zmieniają swoją rolę. Oczywiście zaczynając od łóżeczka, które raczej się nie powiększa, ale można obniżać poziom materaca i korzystać z niego tak długo, dopóki dziecko będzie mieścić się na długość. Zmienianie głębokości zapobiegnie wypadnięciu z łóżeczka. Przy ostatecznym obniżeniu możemy po prostu wyjąć szczebelek, aby maluch mógł sam wychodzić i bezpiecznie lądować na podłodze.

Jeśli zaciekawił Cię ten wątek, to obejrzyj także (https://megastyro.pl/pl/eps-lambda-max-033-sciana/) inne równie ciekawe witryny, które posiadają nie mniej istotne informacje.

Istnieją tak zaprojektowane przewijaki, które – gdy dziecko z nich wyrośnie – po lekkim przemontowaniu blatu do przewijania – mogą posłużyć za biurka. Więcej na . Zaletą przewijaka z modułem komody jest to, iż wszelkie potrzebne rzeczy dla dzieci mamy ukryte, a równocześnie – kiedy przewijak zaczyna być biurkiem – zabawki, drobiazgi a następnie akcesoria szkolne też są ukryte i mają swoje stałe miejsce. Szafki dla dzieci tablica interaktywna w dużej mierze muszą być stosunkowo wygodne i niewysokie, by dzieci samodzielnie sięgały do dużej części półek z zabawkami, np. przy użyciu niskiego „schodka”.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Stoliki dla dzieci dobrze jest kupić plastikowe – bezproblemowe do przenoszenia i utrzymania w czystości, lekkie, ale równocześnie stabilne. Dostępny na rynku całkiem duży wybór stołów w tęczowych barwach zadowoli również najbardziej wybrednych rodziców i pozwoli dobrać coś, co doskonale wpisze się w pokoik dziecka. Stoliki i krzesła dla dzieci można nabyć w tych samych albo odmiennych barwach. Dzięki temu pokoik można rozjaśnić lub sprawić, że będzie spokojniejszy.
Warto dłużej się zastanowić nad funkcjonalnym umeblowaniem pokoju i nad tym, żeby szafy albo stoliki dla dzieci nie były zupełnie dziecinne, ale żeby posłużyło przez lata. Warto też zwrócić uwagę, żeby wykonanie było solidne a wzornictwo było uniwersalne i ponadczasowe, a nie sezonowe.