Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Wybór należytych drzwi wejściowych to jedna z najważniejszych decyzji jakie musimy podjąć przy wykańczaniu nowego domu. Mają one znaczenie nie tylko estetyczne i praktyczne, ale nade wszystko powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego dobrze jest poświęcić chwile i poznać najważniejsze cechy drzwi wejściowych oraz dostępną na rynku ofertę.

Wartości funkcjonalne są zwykle wyraźnie wypunktowane. Drzwi zewnętrzne mają być łatwe w eksploatacji dla mieszkańców jak również muszą spełniać swoją podstawową funkcję ochrony przed włamywaczami. Najpierw powinniśmy dowiedzieć się jakie cechy muszą posiadać drzwi zewnętrzne zgodnie z przepisami prawa. Główne to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Ważna, zwłaszcza w domach, jest też izolacja termiczna drzwi, której współczynnik (U) nie powinien przekraczać 2. Ponad to warto przemyśleć, szczególnie gdy mamy zastawiony przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo.

Drzwi wejściowe

Kolejnym znaczącym elementem mającym wpływ na kupno drzwi zewnętrznych są ich walory dekoracyjne. Drzwi zewnętrzne to nasza wizytówka, to one tworzą pierwsze wrażenie, dlatego warto o nie zadbać. Możemy wybierać z obszernej propozycji kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli lubimy oryginalne rozwiązania możemy zdecydować się na kolor żółty czy pomarańczowy oraz na innowacyjne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub kremowym powinny sprostać naszym oczekiwaniom.

Ostatnim a jednocześnie najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe powinny mieć odpowiednie atesty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. By mieć pewność dobrze jednak zwrócić większą uwagę na rodzaj i jakość materiałów, z których są one wykonane. Warto przemyśleć kupno drzwi antywłamaniowych klasy C oferujących najwyższą jakość i wytrzymałość. Bezpieczniejsze również będą drzwi, które otwierają się do środka ze względu na to, że zapobiega to niepożądanej manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku spora ilość wyborów, których musimy dokonać przed wyborem drzwi wejściowych wydaje się nieco przytłaczająca.

Jeśli interesują Cię prezentowane w tym artykule tematy i masz chęć poczytać więcej informacji na tego typu temat – wejdź tu nadruk na tkaninie.

W rzeczywistości mimo wszystko zadanie to nie jest takie uciążliwe, a ten artykuł na pewno wszystko usprawni.