Jak ubiegać się o kredyt na budowę domu?

Dom
Marzenia o swoim domu towarzyszą wielu osobom, jakie nie mogą sobie wyobrazić życia bez przepięknego ogrodu, dużej kuchni, w jakiej będą mogły jeść posiłek razem z rodziną i werandy, na której w letnie popołudnie będzie można poczytać ulubioną książkę. Niestety większość ludzi nie może postawić domu bez zaciągania kredytu, więc dobrze jest dowiedzieć się, jak mamy się o niego ubiegać, jeżeli w najbliższym czasie zamierzamy zacząć działania związane z podpisaniem umowy.

Kredyt na mieszkanie
Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Zabiegania wyglądają praktycznie tak samo, jak w przypadku brania kredytu mieszkaniowego. Jedyną rozbieżnością jest fakt, iż nie kupujesz nieruchomości, a chcesz ją wybudować. Na początek kluczowy jest wybór banku, jakiego oferta i warunki będą nam odpowiadać. Najlepiej jest udać się do kilku instytucji i poprosić o zaprezentowanie możliwej dla nas propozycji, a później dopiero podjąć określone decyzje. Dzięki temu będziemy mieć większy pogląd, toteż wybór będzie prostszy.

Potem należy umówić się na spotkanie z doradcą bankowym, jaki wyliczy naszą zdolność, zweryfikuje wiarygodność kredytową (pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw działki rolnej)) oraz poda informacje odnośnie do wkładu własnego, gdyż kredyty zwykle wymagają określonej sumy, którą będziemy mogli wpłacić na początku. Jeżeli nie chcemy wpłacać niniejszego wkładu, niezbędne będzie innego rodzaju zabezpieczenie, na przykład zakup ubezpieczenia. Istotne są też dokumenty, które musimy złożyć do instytucji bankowej. Są to nade wszystko poświadczenia o osiąganych zarobkach i o zatrudnieniu, o jakie powinniśmy prosić naszego obecnego pracodawcę.

W przypadku ludzi mających własną działalność gospodarczą, potrzebne będą jeszcze zeznania podatkowe, wyciągi z rachunku, jak również umowy oraz inne dokumenty, jakie wskazują na zarejestrowanie w urzędach. Trzeba także przynieść dokumenty wskazujące na status nieruchomości i oczywiście złożyć wniosek o kredyt. Co więcej wymagane jest pozwolenie na budowę domu albo umowa z deweloperem. Później czekamy już tylko na uzyskanie kredytu i możemy myśleć o naszym nowym domu, który niebawem stanie. Polecamy kredyt pod pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania)y–>

Wiedząc, jak postępować, prościej będzie ci zacząć starania oraz szybciej uzyskasz kredyt, który jest Ci konieczny. Kup ładną działkę w przyjemnym otoczeniu, ponieważ już niedługo zaczniesz tam stawiać dom, a najistotniejsze to czuć się dobrze w miejscu, do którego będziemy co dzień wracać.