Jak rozplanować oświetlenie w mieszkaniu.

We wszystkich domach lub mieszkaniach mamy lampy, żyrandole itp. dobrze dobrane natężenie światła jest w stanie wywrzeć korzystny wpływ na nasz humor czy wspomóc zdolność do pracy.

Lampy pomagają nam w nocnych czynnościach czasem także w dziennych.
Diody led

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie wewnątrz domu

Projektując oświetlenie wewnętrzne powinniśmy zastanowić się w jaki sposób zostanie rozstawione. Oświetlenie podłogowe stosowane jest w łazienkach oraz na schodach. Wprowadza wyjątkowy nastrój oraz pomaga w niepotykaniu się o wszystko gdy chodzimy po mieszkaniu. W kuchni wykorzystajmy lampy wiszące (bonusy). Nowatorskim pomysłem są czyste żarówki bez osłonek wiszące (zobacz lampy wiszące) z sufitu na dużej ilości kabli. Daje to bardzo ciekawy i nowoczesny efekt. Nada to kuchni całkiem innego wyrazu.

Nie wahaj się dłużej – kliknij tutaj – przeczytasz tam uwagi na temat odnoszące się do tej tematyki, one też z pewnością niezwykle Cię zainteresują.

Decydując się na oświetlenie korytarzy czy garażu wybierajmy oświetlenie sufitowe.

Miejscowe oświetlenie w przedpokoju można dostosować do naszych potrzeb, co dzięki czemujesteśmy w stanie zaoszczędzić. W salonie do pisania czy wieczornego odpoczynku możemy zakupić dużą lampę, która będzie dawała zimne światło. Oświetlenie to wychodzi na dobre osobom czytającym. W najnowszych technologiach lamp stosuje się żarówki ledowe. Maja one różnego rodzaju barwę światła są energooszczędne oraz się nie nagrzewają. Dzięki swoim właściwościom mają długa żywotność. jeśli chcemy zakupić takie żarówki każdy sklep internetowy led (zobacz na stronie) posiada je w swojej ofercie.

lampa z żarówkami LED

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie w około domu

Jeżeli masz dom, ważne jest, aby twój ogród był dobrze oświetlony. W szczególności w okresie letnim, gdy wieczory spędzane są na świeżym powietrzu. Lampy ogrodowe (znajdź to) muszą być usytuowane wzdłuż ścieżek kierujących do najważniejszych lokalizacji w ogrodzie np. rabatek z kwiatami.

Dobrym pomysłem są także lampy działające na energię słoneczną. Radzą sobie bez baterii i kabli. Są wyposażone w mini kolektory słoneczne, które uzupełniają ubytki za dnia. Jest to bardzo ekologiczny i oszczędny sposób oświetlania ogrodu. Dużo ludzi stosuje także oświetlenie wbudowane w ścieżkę ogrodową. Wymaga to jednak poprowadzenia przewodów oraz rozkopanie ogrodu.