Jak odgrodzić plac budowy?

Jest parę głównych sposobów zabezpieczanie posesji, przykładowo w przypadku imprezy masowej bądź budowy. Najlepszym i najtańszym sposobem jest wykorzystanie ogrodzenia tymczasowego.

ogrodzenia ażurowe
Tymczasowe ogrodzenia (zapoznaj się: ) odznaczają się niewielkim kosztem zamontowania, łatwość w zastępowaniu poszczególnych elementów i szybki czas montażu. Tak można ogrodzić teren imprezy w czasie liczonym w godzinach. Ogranicza to również koszty związane z ewentualnymi awariami, z uwagi na modułową konstrukcję tego rodzaju ogrodzeń.

Tanio i trwaleNajmniej kosztownym rodzajem ogrodzeń o charakterze tymczasowym są specjalne panele ogrodzeniowe. Złożone są one z połączonych ze sobą kawałków drutu, oraz podstaw z betonu łączących fragmenty i utrzymujące je w pozycji pionowej. Panele pojawiają się również w wariancie pełnym, który zamiast ze złączonych drutów, składa się z arkuszy blachy. Takie ogrodzenie (zobacz ogrodzenia panelowe producent wielkopolska) z łatwością można jednak rozebrać, nie można go więc wykorzystywać do ogradzania posesji. Świetnie sprawdza się jednak na wydarzeniach plenerowych, gdzie pomaga odgrodzić teren imprezy, oraz oddzielić pożądane przez organizatora strefy. Wykorzystując płot tego rodzaju, można również prosto wyznaczyć drogi ewakuacyjne. Wymogi bezpieczeństwa narzucają bowiem na ludzi organizujących imprezy masowej tego rodzaju obowiązki.

Pełne bezpieczeństwoW razie bardziej wygórowanych wymagań w stosunku do ogrodzenia, stosuje się na przykład ogrodzenie ażurowe. Jest to rodzaj ogrodzenia gabionowe przymocowywany do stacjonarnych słupów. Dzięki temu rozmontowanie płotu jest niemożliwe od zewnątrz. Takie ogrodzenie zachowuje najwięcej korzyści z paneli ogrodzeniowych. Jeśli któryś moduł ulegnie uszkodzeniu, zamiast naprawy całego ogrodzenia, ponoszone są koszty naprawy jedynie uszkodzonego elementu. Tego rodzaju płoty stosuje się między innymi na lotniskach, wokół magazynów i parkingów. Wiele firm również decyduje się na ochronę swojego mienia przy pomocy tego typu ogrodzeń. Dla zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa zaleca się zastosowanie kamer monitoringu, oraz alarmu na terenie ogrodzonym. Tego rodzaju połączenie zapewni najwyższe bezpieczeństwo.