Jak najlepiej przygotować ściany do odmalowania

Malowanie ścian jest zajęciem które może potrwać kilka godzin, jednak równie dobrze może nam ono zająć kilka dób. W jaki sposób właściwie przygotować szafy i wnętrze, żeby przez ten czas nie zostały zniszczone? Oto nieco sprawdzonych wskazówek, jakie z powodzeniem możesz wykorzystać.

Pistolet natryskowy

Autor: WAGNER
Źródło: WAGNER

Jeżeli masz zamiar pomalować tylko jedną ścianę, nie ma konieczności wynosić mebli, jednakże jeśli masz zamiar wymalować wszystkie ściany, lepiej wynieś wszystko z pomieszczenia. Jeżeli zaś to nie jest możliwe, zbierz sprzęty na środku pomieszczenia po czym okryj skrupulatnie folią malarską. Możesz ją również rozłożyć na podłodze. Zdejmij firany, karnisze, żyrandole, obrazki ze ścian itp. Zabezpiecz kontakty (możesz je oblepić malarską taśmą). Jednakowo uczyń z klamkami, oknami, i listwami przy podłodze.

Teraz poszukaj miejsc, w których ściana jest nierówna, pęknięta bądź farba odchodzi. Napraw wszystkie te niedoskonałości z pomocą siatki malarskiej, szpachli, gipsu, ściernego papieru. Kiedy już już wyrównasz wszystkie niedoskonałości oczyść ścianę. Użyj gorącej wody zmieszanej z płynem do czyszczenia ścian, ażeby usunąć kurz, resztki z tynku. Możesz posłużyć się zwyczajną zmoczoną gąbką albo remonty warszawa mopem. Nie zmywaj ścian brudną gąbką. Na koniec przemyj ścianę samą wodą. Poczekaj, aż ściana zupełnie wyschnie. Nigdy nie nakładaj farby na wilgotną oraz nieprzygotowaną do odmalowania ścianę. Gotowa do odmalowania ściana musi być matowa, nie połyskująca. Więcej w tym temacie: tipy.interia.pl/tag6850,laczenie-kolorow-w-pokoju.html.

Im starszy budynek tym większe prawdopodobieństwo że więcej elementów trzeba będzie obskrobać. Poprzednia powłoką farby może odpryskiwać. Jeśli zauważysz odpryskującą warstwę – zeskrob ją. Ścianę przetrzyj papierem ściernym, by wygładzić nawierzchnię. Kiedy jest taka potrzeba – wygładź tynk. W miejscu styku dwu kolorów farby ogromnie ciężko zachowywać doskonale prostą linię malując odręcznie.

Docieplenie od wewnątrz

Autor: Xella
Źródło: www.media.xella.pl

Aby zrobić prostą kreskę, użyj poziomnicy jak też ołówka stolarskiego, później przyklej do owej linii taśmę malarską. Naklej ją swobodnie, lecz dokładnie. Taśmę zdejmiesz, kiedy farba jest jeszcze mokra. Teraz już możesz zabrać się za pomalowanie pokoju.Podobne naprawy domowe () z cała pewnością będziesz w stanie uskutecznić samemu.