Jak można usunąć wilgoć w mieszkaniu?

Duża ilość osób zmaga się z kwestią zawilgocenia występującej w mieszkaniu. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z za dużą wilgocią w pomieszczeniach jest wprowadzanie odpowiedniej wentylacji.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym tekście sugerujemy, na co trzeba zwracać uwagę.

Krótko utrzymująca się większe zawilgocenie powietrza jest oczywiście naturalne oraz jest wywołane tym, że zwyczajnie użytkujemy konkretny lokal. Jednak w dłuższym czasie wilgotność może również powodować rozwijanie się toksycznych pleśni oraz grzybów. Żeby unikać takiego rozwoju wypadków, wystarczy czasem tylko zatroszczyć się o właściwą wentylację w mieszkaniu. Wilgoć w mieszkaniu kuriozalnie może pojawić się wtedy, gdy dokonamy wymiany dla przykładu okien lub zrobimy innego rodzaju zmiany, np. docieplenie budynku. Jest tak z tego powodu, że usuwając nieszczelne elementy, sprawiamy również, że na wierzch „wychodzą” ukryte dotąd problemy z układem wentylacyjnym.
Mogą prowadzić dla przykładu do parowania okien, zaduchu czy nawet w niektórych przypadkach występowania grzybów na ścianach.

Chciałbyś odnaleźć coś podobnego na prezentowany w tym miejscu wątek? Kliknij ten link – ta użyteczna strona niewątpliwie może rzucić nowe światło.

Nim jednak będziemy przystępować do likwidacji efektów pojawienia się zawilgocenia, powinniśmy poszukać i następnie wyeliminować wszelkie przyczyny zawilgocenia. Punktem wyjścia właściwego krążenia powietrza w mieszkaniu są oczywiście kratki wentylacyjne. Muszą one być usytuowane przeważnie w kuchniach, łazienkach, toaletach czy też wszystkich pomieszczeniach bez okien. Jeśli to możliwe także w pozostałych pomieszczeniach.

Sugerując się typowymi wytycznymi odnoszącymi się do budynków mieszkalnych, ilości powietrza wymienionego w ciągu godziny powinna wynosić tyle, ile kubatura całego lokalu lub 30 metrów sześciennych przypadających na każdą mieszkającą w domu osobę.