Gzymsy kojarzone są zwykle z kamienicami z XIX wieku — a tu okazje się, że powracają dziś do łask

Piękne gzymsy były elementem dekoracyjnym niejednego mieszkania w starej kamienicy. Dziś także decyduje się na to coraz większa liczba ludzi.
Mówi się, że moda wraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria

To fakt. Jeżeli spojrzeć by na historię gzymsów, to powrót wydaje się być spektakularny i to po dość długiej przerwie. Ponad sto lat temu sztukateria była robiona niemal w każdej kamienicy. Dzisiaj szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy lubią niestandardowe aranżacje wnętrz.

Prezentowany wątek z pewnością posiada fascynujące informacje, ale żeby zdobyć ich jeszcze więcej prześledź tekst, który jest bardzo intrygujący.

Jeżeli zatem chcemy zdziwić gości, to możemy wykończyć wnętrza ładnymi gzymsami. Teraz mogą być one wyprodukowane ze styropianu. Są wtedy lekkie oraz dość tanie. Pełnią także nowoczesne funkcje. Mogą dla przykładu ukrywać karnisz, do którego następnie będą przyczepione firanki na kółkach. Mogą także stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wtedy ekipa wykończeniowa zamontuje w nim lampki. Zapewni to ekstra oświetlenie, które będzie fantastycznie wyglądało przykładowo w pokoju dziennym. Lampki i kable będą schowane pod gzymsem. Są różne rodzaje sztukaterii. Możemy kupić na przykład wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym możemy je zamontować w środku, jak i na zewnątrz domu. Powinniśmy tylko mieć na uwadze to, że takie, które mają być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wyprodukowane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna oraz sufitowe.
Jeśli zdecydujemy się na wykończenie budynku w starodawnym stylu, to gzymsy będą wyglądały idealnie — zwłaszcza w salonie.