Tag Archive: grunt

grunt

Remont mieszkania – jak się do tego wziąć?

Nie możesz patrzeć już na brudne ściany, popękane płytki ceramiczne jak też zepsuty parkiet w swym domku? Masz pojęcie, że potrzebuje ono drobiazgowego remontu, jednak nie masz zielonego pojęcia, jak się do niego zabrać?
Radzimy, o czym warto pamiętać w czasie planowania remontów, ażeby nie musieć miesiącami zmagać się z pyłem a także nieprofesjonalnymi realizatorami.

Jak prezentuje się kwestia finansowa odnośnie pompy ciepła? Czy one się opłacają? Od jakich kwestii to zależy?

Czy zdajesz sobie sprawę jak wiele jesteś w stanie zaoszczędzić zamieniając kocioł na pompę ciepła?Jak jednakowoż chcesz rzeczywiście tak zrobić powinieneś pamiętać, że wiele jest zależne od współczynnika COP. To stosunek ilości energii przekazywanej do instalacji grzewczej w skraplaczu pompy do tego, ile pobierze ona energii elektrycznej. Nie do końca zrozumiałe? W tej okoliczności, zapraszam do lektury.

Innowacyjne metody stabilizacji gruntów

Niestabilne grunty to jeden z w największym stopniu kapITałochłonnych kłopotów z jakim mają do czynienia drogowcy. Tymczasem pojawia się coraz sporzej metod pozwalających na prędkie, skuteczne i niedrogie stabilizowanie gruntu.
Gleby wysadzinowe wymagają ulepszenia, innymi słowy poprawy ich nośności.