Garaż – który typ wybrać a także jak go zaplanować? Informacje praktyczne

Właściwe dopasowanie garażu do potrzeb osobistych inwestora to ciężkie zadanie. Zanim rozpoczniemy planować jak też stawiać dom jak też garaż, musimy odpowiedzieć sobie na nieco zasadniczych pytań.
Mianowicie, czy będzie to wolnostojący garaż, wbudowany w dom, czy jednak dostawiony do domu? Na tylko jeden, dwa czy też więcej aut? Z miejscem na ponadprogramowe funkcjonalne pomieszczenia czy może zaprojektowany tylko na parkowanie aut? W trakcie wyboru garażu główną rolę grają na pewno rozmiary parceli, jej położenie względem stron świata, lecz też sposób wykorzystania parceli.

atesty

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
mata węglowa

Autor: postman.pete
Źródło: http://www.flickr.com
To one właśnie definiują, czy możesz postawić garaż w bryle budynku, niedaleko niego, czy też postawić na garaż wolnostojący. Warto również zwracać uwagę na okolicę naszej parceli, a szczególnie na charakter ulicy. O ile jest ona dość ruchliwa, wtenczas powinniśmy zatroszczyć się o dłuższą drogę dojazdową, jaka zapewni bezproblemowe manewrowanie w obszarze posesji, w taki sposób aby nie było potrzeby wjeżdżać tyłem na szosę.
Bardzo popularnym wyjściem jest obecnie połączenie garażu z bryłą budynku. Dzięki takowemu rozwiązaniu zaoszczędzimy sporo miejsca. Wspólne mury oraz instalacje znaczą też zmniejszenie wydatków. Niemałą zaletą będzie również wygoda takowego wyjścia – obojętnie na okoliczności pogodowe zawsze wejdziemy do czterokołowca suchą stopą. Innym rozwiązaniem może być wolnostojący garaż.

Koszt budowy garażu murowanego wolnostojącego zazwyczaj jest większy niż wbudowany z bryłą. Mało tego, będzie on wymagał odrębnego pozwolenia (Sprawdź karta informacyjna przedsięwzięcia bydgoszcz ehs biznes partner) na budowę. Warto się również zastanowić czy będzie on ogrzewany, czy wyłącznie docieplony.