Dom w stylu nowojorskim – sztuczki i porady

moje mieszkanie
Nowojorski wystrój w polskim mieszkaniu? Marzysz by mieszkać jak bohaterzy Twoich ulubionych „Przyjaciół”? Czemu nie! Wystarczy tylko, że przemycisz do swojego mieszkania kilka detali rodem z amerykańskich seriali i filmów. Pstryk i gotowe! Już śpieszymy z poradnikiem, jak to zrobić!

piękne wnętrze
Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza zaaranżowane w stylu nowojorskim należą do tych, które są wiecznie trendy, nie starzeją się niemal wcale. Wnętrze w stylu nowojorskim to, po pierwsze: nieskomplikowane formy, dokładne wykończenia, materiały dobrej jakości i stonowana kolorystyka. Po drugie, ważną znaczenie tu zyskują geometryczne, wyraziste wzory na tkaninach, czy meblach. Istotnymi elementami wystroju wnętrza są pełne wzorów tkaniny: wyraziste i ozdobione w geometryczne wzory. Do tego dodać należy długie zasłony, tapicerowane sofy oraz fotele, tapety. Ważną rolę pełnia dodatki: poduszki, pledy, lampy – każda z tych rzeczy powinna być z nieco innej kolekcji, ale wspólnie powinny dobrze się komponować. Oryginalność zestawień różnych kolorów – właśnie to cechuje nowojorski styl.

Brak przepychu to następny z cech szczególnych tego stylu. Bryły są klasyczne, kanciaste, proste, bez wygięć, dekoracji. Pokoje urządzone są symetrycznie – jeśli z jednej strony kanapy stawiamy fotel, to również po drugiej stronie się ją umieści. Wnętrza urządzone w stylu nowojorskim to duże przestrzenie. Zwykle takie mieszkania to wielki hall z aneksem kuchennym. Meble, które do pomieszczeń kupujemy powinny być na małych nóżkach, czy to mówimy o fotelu, czy o sofie, albo komodzie. To, że widzimy podłogę, daje efekt większej przestronności wnętrza.

Kolorystycznie doradzamy zdecydować się na jeden kolor główny, dodając do niego inne. Wzorzyste tkaniny, pledy, przykrycia foteli i sof nadadzą wnętrzu ciepła.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym miejscu tekst? Kliknij zatem dodatkowo ten link oraz przeczytaj więcej info dachówka cementowa braas na opisywany temat.

Do tego kilka prostych, lekkich dodatków w delikatne geometryczne wzory i paczka sprawdzonych znajomych. Czy to serial, czy to życie?