Tag Archive: dom

dom

Jak szybko i sprawnie postawić swój wyśniony dom, czyli garść przydatnych informacji o wyborze działki i planu.

Projektowanie wnętrz
Zaczynając stawianie swojego wymarzonego domu należy się nastawić na to, że będzie przy nim dużo zajęcia i podejmowania ważnych decyzji. Jedną z ważniejszych z nich należy podjąć już na samym początku – a będzie nią znalezienie działki, na której będzie się chciało zamieszkać. Niektórzy działkę dostają od najbliższych, i mają sprawę w zasadzie rozwiązaną, lecz większość ludzi działkę zwyczajnie musi zakupić. Sporo osób najchętniej zamieszkałaby w jakimś spokojnym miejscu w samym mieście, lecz działki są bardzo drogie.

Czy jest sens używać oklein, a może lepszy okaże się jednak fornir? Co trzeba wiedzieć o jednym, jak również drugim typie?

meble
Kupując drzwi wewnętrzne, dość często nie zastanawiamy się nad tym, jakimi materiałami są wykończone. Najważniejszy w takiej sytuacji jest dla nas wzór, kolor jak i forma. Nie patrzymy zaś za bardzo na to, czym zostało pokryte skrzydło, czy jest to okleina albo może fornir. Wybór pomiędzy jednym a drugim rodzajem wykończenia drzwi nie jest zależny tylko od naszego gustu, lecz także od rodzaju użytkowania pomieszczenia.

Dom z garażem to udana inwestycja

garaże
Gdy planujemy budowę własnego domu nie można pominąć tak ważnego aspektu jakim jest garaż. Jeśli ktoś nie posiada samochodu, w przyszłości możemy je nabyć. Jasne jest, że mieszkanie buduje się zazwyczaj z myślą o długoterminowym zamieszkaniu, z tego względu w każdym przypadku powinno się mieć na względzie garaż. Gdy ktoś nie posiada auta, jest on bardzo przydatny. Może służyć jako przechowalnia przykładowo mebli.